Dział: INTERNET

Dodano: Luty 15, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zysk PTWP spadł o 4 mln zł rok do roku. Przychody wzrosły

Prezesem i głównym akcjonariuszem PTWP jest Wojciech Kuśpik (fot. materiały prasowe)

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP) miało w 2023 roku 5,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 9,38 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody PTWP ze sprzedaży wyniosły 87,61 mln zł (wzrost o 2 proc.), a wynik EBITDA 7,3 mln zł (spadek o 42,4 proc.).

"Pomimo trudności związanych ze zmiennymi warunkami gospodarczymi, ubiegły rok niewątpliwie możemy zaliczyć do udanych. Opierając swoją działalność na kilku segmentach, w każdym z nich zrealizowaliśmy wyznaczone cele operacyjne" - skomentował w komunikacie giełdowym wyniki spółki jej główny akcjonariusz i prezes - Wojciech Kuśpik.

PTWP zajmuje się działalnością wydawniczą ("Farmer", "Rynek Zdrowia", "Nowy Przemysł") i internetową (m.in. WNP.PL, PortalSpozywczy.pl, DlaHandlu.pl, PropertyNews.pl, PortalSamorzadowy.pl, PulsHR.pl) oraz organizacją kongresów, konferencji i targów. Spółka jest notowana na NewConnect i ubiega się o dopuszczenie do obrotu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

(GK, 15.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.