Dział: INTERNET

Dodano: Luty 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney, Fox i Warner Bros. Discovery połączą siły w stremingowaniu sportu

Tylko prawa do NFL założyciele serwisu muszą kupować od innych podmiotów (fot. Pixabay.com)

Disney, Fox Corp. i Warner Bros. Discovery zamierzają założyć spółkę joint venture, która zajmie się streamingiem amerykańskich programów sportowych. Treści z ESPN, TNT i Fox Sports będą na jednej platformie i w jednej aplikacji.

Trzej giganci medialni mają uruchomić usługę jesienią. Abonenci zyskają dostęp do linearnych sieci sportowych, w tym: ESPN, ESPN2, ESPNU, SECN, ACCN, ESPNEWS, ABC, Fox, FS1, FS2, BTN, TNT, TBS, truTV i ESPN+, a także setek godzin transmisji z NFL, NBA, MLB i NHL oraz wielu czołowych amerykańskich lig uniwersyteckich.

Cena za wspólną usługę ma być niższa niż za pakiet programów cyfrowych typu Hulu Live czy YouTubeTV, które kosztują ok. 75-80 dol. miesięcznie.

Każda firma będzie właścicielem jednej trzeciej platformy i udzieli jej licencji na swoje treści sportowe na zasadzie niewyłączności. Serwis występować ma jako nowa marka z niezależnym zespołem zarządzającym.

Szefowie Disneya (Bob Iger), Foxa (Lachlan Murdoch) i Warner Bros. Discovery (David Zaslav) razem kontrolują blisko 85 proc. amerykańskiego rynku praw sportowych. ESPN i Warner mają największy pakiet praw do NHL i NBA. Z kolei Fox, Warner i ESPN kontrolują większość praw do Major League Baseball.

(MAC, 08.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.