Dział: INTERNET

Dodano: Luty 02, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Viaplay udziela sublicencji Grupie TV3 i przenosi tam portfolio w krajach bałtyckich

Abonenci Viaplay w trzech krajach zostaną przeniesieni do Go3 w marcu

Pełne portfolio dyscyplin sportowych relacjonowanych na żywo przez Viaplay w regionie Morza Bałtyckiego zostanie objęte sublicencją na usługę transmisji strumieniowej Go3 Grupy TV3.

Umowa obowiązująca od czwartku pomiędzy Grupą Viaplay a bałtycką spółką medialną TV3 Group obejmuje tzw. kraje bałtyckie, czyli Estonię, Łotwę i Litwę. Wynika to z grudniowego ogłoszenia Viaplay, że opuści tamtejsze rynki (tak jak i Polskę) do lata 2025 roku.

Viaplay wycofuje się z wielu rynków, aby skoncentrować podstawową działalność w krajach skandynawskich i Holandii oraz na działalności Viaplay Select.

Jørgen Madsen Lindemann, prezes i dyrektor generalny Grupy Viaplay: "To właściwy krok dla działalności Grupy Viaplay i dla naszych widzów sportowych w całym regionie Morza Bałtyckiego. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej skoncentrować się na krajach skandynawskich, Holandii i Viaplay Select, czyli na rynkach, na których widzimy najlepsze warunki dla wzrostu i rentowności. A także na Polsce, gdzie będziemy działać do połowy 2025 roku".

Abonenci Viaplay w trzech krajach zostaną przeniesieni do Go3 w marcu. Pakiet będzie stopniowo dostępny u partnerów dystrybucyjnych telewizji Go3.

"W ciągu najbliższych kilku dni klienci Go3 zyskają możliwość wykupienia abonamentu i oglądania wszystkich dodatkowych dyscyplin sportowych oferowanych przez Viaplay” - powiedział Jan Wykrytowicz, dyrektor generalny telewizji Go3. "Pakiet zostanie udostępniony zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów Go3, którzy będą mogli swobodnie łączyć go z innymi dostępnymi pakietami. W ciągu najbliższych kilku dni skontaktujemy się z naszymi klientami ze szczegółowymi informacjami”.

Prawa sportowe Grupy Viaplay w Estonii, Łotwie i Litwie obejmują piłkarskie rozgrywki Premier League, Ligę Mistrzów UEFA i mecze tamtejszych reprezentacji. Ponadto Formułę 1, hokej na lodzie NHL i nie tylko. Wszystkie treści sportowe pozostaną dostępne na Viaplay do czasu zakończenia przenoszenia abonenta do Go3.

Viaplay twierdzi, że oryginalne treści inne niż sportowe będą dostępne na platformach stron trzecich w regionie krajów bałtyckich po podpisaniu umów albo poprzez sprzedaż treści, albo poprzez partnerstwa Viaplay Select.

(MAC, 02.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.