Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio potwierdza: Agnieszka Szydłowska dyrektorką Trójki. "Pierwszy krok do odbudowy"

Agnieszka Szydłowska zastąpi na stanowisku dyrektora radiowej Trójki Marcina Wąsiewicza (fot. Michał Żebrowski/East News)

Polskie Radio potwierdziło nieoficjalne informacje "Presserwisu" z początku stycznia - Agnieszka Szydłowska została dyrektorką Programu III.

Jak podano, "decyzja ta to pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy, a słuchacze mogą liczyć na audycje i rozmowy najwyższej jakości".

Czytaj też: Dziennikarze Radia 357 i RNŚ zapewniają, że nie wrócą do Trójki. Bo nie ma do czego

"Mam pewność, że Agnieszka Szydłowska przywróci Trójce należny jej blask i renomę, a ostatnie lata na Myśliwieckiej odejdą w zapomnienie. Jestem przekonany, że zmiany, które już niebawem zainicjuje nowa szefowa anteny, spowodują również powrót zaufania partnerów biznesowych do Trójki" - mówi cytowany w komunikacie Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

Czytaj też: Dziennikarze Radia 357 i RNŚ zapewniają, że nie wrócą do Trójki. Bo nie ma do czego

Agnieszka Szydłowska obejmie stanowisko 18 stycznia od spotkania z załogą Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Zastąpi Marcina Wąsiewicza, który kierował Trójką od grudnia 2021 roku.

Agnieszka Szydłowska przez 17 lat była dziennikarką Programu III Polskiego Radia. Zdecydowała się odejść  w maju 2020 roku po tym, jak ówczesna dyrekcja Trójki unieważniła głosowanie "Listy przebojów Trójki" i publicznie zarzuciła Markowi Niedźwieckiemu manipulację przy liczeniu głosów. We wrześniu 2020 Szydłowska dołączyła do zespołu Newonce.radia.

(MNIE, 17.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.