Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 15, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Tom Shales z "Washington Post" – krytyk, recenzent i laureat Pulitzera

Tom Shales z "Washington Post" był związany przez prawie cztery dekady (fot. Media-amazon.com)

W wieku 79 lat zmarł Tom Shales, przez prawie 40 lat związany z "Washington Post". Krytyk i recenzent telewizyjny, laureat nagrody Pulitzera.

Karierę w "The Post" w roli recenzenta zaczynał w 1977 roku (ale do gazety trafił już pięć lat wcześniej). Był znany z wnikliwych i ostrych komentarzy na temat różnych form telewizji. 

Nagrodę Pulitzera otrzymał w roku 1988, stając się czwartym recenzentem telewizyjnym, któremu udało się zdobyć to wyróżnienie w dziedzinie dziennikarstwa.

Zanim przyszedł do "Washington Post", pracował jako redaktor ds. rozrywki w D.C. Examiner, do wczesnych lat 70. Później pisał też dla "Huffington Post", "TelevisionWeek" i witryny internetowej Rogera Eberta z recenzjami filmów i programów telewizyjnych. Napisał dwie książki – "Live from New York: An Uncensored History of Saturday Night Live" (2002) i "Those Guys Have All the Fun: "Inside the World of ESPN" (2011) – wraz z innym reporterem Post, Jamesem Andrew Millerem.

(MAC, 15.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.