Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Żąda wrócił na antenę Trójki. Program III bez Karola Gnata i Wojciecha Surmacza

Tomasz Żąda, związany z Trójką od 1990 roku, został odsunięty od prowadzenia audycji w połowie 2022 roku (screen: YouTube/Trójka)

Po półtorarocznej przerwie na antenę Programu III Polskiego Radia powrócił dziennikarz muzyczny Tomasz Żąda. W radiowej Trójce nie ma już Karola Gnata z TVP i Wojciecha Surmacza, byłego prezesa Polskiej Agencji Prasowej.

– Tomasz Żąda wrócił do pracy antenowej. Obowiązki wykonuje zgodnie z potrzebami redakcyjnymi – mówi Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia.

Trójka bez Gnata i Surmacza

Tomasz Żąda wiosną 2022 roku, za prezesury Agnieszki Kamińskiej, został odsunięty od prowadzenia audycji na antenie radiowej Trójki. Ostatnio przygotowywał cykl rozmów "Spotkanie na żądanie" na kanale Programu III na YouTube. Z rozgłośnią związany jest od 1990 roku.

Czytaj też: Kolejne dymisje dyrektorów w Polskim Radiu. W tym osoby spokrewnionej z kuzynem Kaczyńskiego

Na antenie Programu III nie będzie już związanego z Telewizją Polską Karola Gnata, który współpracował z anteną od września 2020 roku. Ostatnio prowadził rozmowy w "Salonie politycznym Trójki", a wcześniej był m.in. współgospodarzem porannego pasma "Pora na Trójkę".

– Polskie Radio nie będzie kontynuować współpracy z panem Karolem Gnatem – informuje Monika Kuś.

Z radiową Trójką pożegnał się też Wojciech Surmacz, do grudnia prezes Polskiej Agencji Prasowej. Surmacz był autorem audycji ekonomicznej "Winien i ma".

Czytaj też: Pierwsza ważna decyzja sądu ws. mediów publicznych. Zatwierdzono otwarcie likwidacji Radia Katowice

(KOZ, 09.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.