Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jest nowy pełnomocnik ds. standardów dziennikarskich w PAP

Wojciech Kaźmierczak będzie też prowadził warsztaty dla edytorów i dziennikarzy PAP oraz brał udział w bieżącej ocenie jakości serwisu (fot. Piotr Molęcki/East News)

Wojciech Kaźmierczak został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. standardów dziennikarskich w Polskiej Agencji Prasowej. - Wśród zadań pełnomocnika jest prowadzenie indywidualnego mentoringu dla dziennikarzy i redaktorów – przede wszystkim, choć nie tylko, początkujących i nowych w Agencji - informuje Marek Błoński, prezes PAP.

W Agencji wkrótce rozpoczną się też prace nad nowym Vademecum Dziennikarza PAP, zbiorem zasad i porad warsztatowych. Od 1 lutego zostanie natomiast wprowadzony nowy schemat organizacyjny redakcji.

- Potrzebujemy w Agencji takiej funkcji, i potrzebujemy Wojtka - nikt lepiej od niego nie sprosta temu zadaniu. Mało kto zna lepiej agencyjną specyfikę i dziennikarski warsztat - mówi Marek Błoński.

Wojciech Kaźmierczak będzie też prowadził warsztaty dla edytorów i dziennikarzy oraz brał udział w bieżącej ocenie jakości serwisu. Pierwsze zajęcia rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

(MAT, 06.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.