Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czwartek i już po pierwszym "Teleexpressie". Orłoś: "Lubię wracać tam, gdzie byłem już"

Pierwsze wydanie "Teleexpressu" poprowadził Maciej Orłoś - dziennikarz, który przez 25 lat prowadził ten program (screen: Tvp.pl)

W czwartek o 17 na antenie TVP 1 pojawił się pierwszy po zmianach w telewizji publicznej "Teleexpress". Poprowadził go Maciej Orłoś. Powiedział na wstępie, że wraca "po krótkiej 7,5-rocznej przerwie".

- Jak śpiewał Zbigniew Wodecki, "lubię wracać tam, gdzie byłem już - mówił Maciej Orłoś. Następnie zapewnił, że "Teleexpress" będzie jechał "szybko, lekko, dynamicznie i rzetelnie". 

"Teleexpress" ze zmienioną nieco czołówką zawierał w krótkiej formie najważniejsze wydarzenia dnia. M.in.:

  • zimowy chaos,
  • mandaty poselskie Wąsika i Kamińskiego,
  • kredyty mieszkaniowe, 
  • napięcie na Bliskim Wschodzie,
  • Ukraina pod strzałem,
  • Scania wygasza produkcję w Polsce.

A także te o lżejszej tematyce:

  • słowo roku 2023,
  • spotkanie z Myszką Miki, "która odeszła od Disneya",
  • światowy dzień Braille'a.

"Stacja internet" to nowy format w "Teleexpressie" - w drugiej części programu w krótkiej formie pokazano wideo z mediów społecznościowych. Była także część muzyczna, ale bez Marka Sierockiego: poinformowano m.in. o nowej płycie Green Day.

Program zakończono przeglądem wydarzeń sportowych.

Czytaj też: Co dalej z Markiem Sierockim? Zostanie w TVP, ale już go nie będzie w "Teleexpressie" 

Obok Macieja Orłosia program prowadzić będzie także Aleksandra Kostrzewska (znana widzom wcześniej jako Rosiak).

Programy informacyjne – "Wiadomości", "Teleexpress" i "Panorama" – spadły z anten TVP w środę 20 grudnia, po zmianie władz w spółce. Zamiast "Wiadomości" od czwartku 21 grudnia nadawany jest serwis "19.30".

Jak pisaliśmy wcześniej, szefową nowej redakcji "Teleexpressu" TVP 1 została Danuta Dobrzyńska, która w telewizji publicznej pracowała w latach 1997-2016. Prowadziła "Teleexpress" i "Panoramę", była kierowniczką redakcji zagranicznej. Od końca 2019 roku związana była z Konfederacją Lewiatan, ostatnio jako dyrektorka departamentu komunikacji.

Maciej Orłoś prowadził "Teleexpress" przez 25 lat. Poza nim prowadził w TVP programy "Oko w oko" i "A to Polska właśnie!". Także magazyny "Trochę kultury", "Pociąg do kultury" i "Cooltura" oraz program dla niepełnosprawnych "Przyjaciele". Po odejściu z TVP dołączył do zespołu kanału telewizyjnego portalu Wirtualna Polska. W 2018 roku uruchomił swój kanał w serwisie internetowym YouTube. Potem współpracował z Radiem Zet, internetową RadioSpacją i Radiem Nowy Świat.

Czytaj też: Brak TVP Info i "Teleexpressu" to ok. 150 tys. zł dziennie utraconych wpływów z reklam

(MAT, 04.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.