Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Specjalne wydanie "Hali odlotów" w TVP. Katarzyna Janowska prowadzącą

Katarzyna Janowska: - Jeśli "Hali odlotów" miałaby wrócić na stałe, to przy stole powinny zasiadać co tydzień różne środowiska i różni prowadzący, stosując modną dziś metodę rotacyjności (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Katarzyna Janowska z Onetu poprowadzi w Nowy Rok w TVP 1 specjalne wydanie talk-show "Hala odlotów", który był nadawany w TVP Kultura do początku 2016 roku.

- Dostałam zaproszenie od Tomasza Syguta (dyrektora generalnego TVP - przyp. red.), żeby zrobić program otwierający kulturę w mediach publicznych - mówi Katarzyna Janowska. - Został zrealizowany w konwencji "Hali odlotów". Dawnej scenografii już jednak nie ma. Została zniszczona przez moich następców - dodaje.

Katarzyna Janowska zaprosiła Agnieszkę Holland, Andrzeja Seweryna, Matyldę Damięcką, Daniela Rycharskiego, Macieja Hamelę, Maję Kleczewską oraz Piotra Bernatowicza, dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. - Zależało mi, żeby było więcej osób reprezentujących światopogląd drugiej strony. Zgodził się jedynie Piotr Bernatowicz, nikt więcej nie chciał - mówi Janowska.

- Zbudowaliśmy długi stół w studiu, który jest dla mnie metaforą tego, że media publiczne mają się otwierać na różne środowiska i światopoglądy - opowiada Katarzyna Janowska. - Kultura, z której uczymy się świata, jest właśnie taką platformą spotkania i porozumienia.

Noworoczny odcinek "Hali odlotów" został nagrany we czwartek, 28 grudnia. Widzowie zobaczą program w TVP 1 w poniedziałek, 1 stycznia, o godzinie 17.35.

Katarzyna Janowska: - Jeśli "Hali odlotów" miałaby wrócić na stałe, to przy stole powinny zasiadać co tydzień różne środowiska i różni prowadzący, stosując modną dziś metodę rotacyjności.

"Hala odlotów" spadła z anteny TVP Kultura na początku stycznia 2016 roku. Z końcem grudnia 2015 roku rezygnację z kierowania TVP Kultura złożyła Katarzyna Janowska, która wspólnie z Marzeną Podgórską była pomysłodawczynią "Hali odlotów". Janowska prowadziła program z Maksem Cegielskim. Talk-show zadebiutował w ramówce kanału jesienią 2012 roku.

"Hala odlotów" otrzymała nagrodę Grand Press 2015 w kategorii Publicystyka.

(KOZ, 29.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.