Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do siedziby PAP weszli ochroniarze. Nie wpuszczają nikogo do wewnątrz. Są posłowie PiS

Do siedziby Polskiej Agencji Prasowej przy Brackiej w Warszawie drzwi zostały zablokowane (YouTube/TVP Info)

W nocy do siedziby Polskiej Agencji Prasowej weszli ochroniarze. Jak informują posłowie PiS okupujący siedzibę - na polecenie nowych władz Agencji. Wejścia są zablokowane, do środka nie jest wpuszczany nikt z zewnątrz.

Przy głównych drzwiach do siedziby PAP stoją ochroniarze. Obok nich posłowie Szymon Szynkowski vel Sęk, Marcin Przydacz, jest też były minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

Ochroniarze nie wpuszczają do wewnątrz nikogo, jednak w środku zostali parlamentarzyści. Na miejsce została wezwana policja, która próbuje rozstrzygnąć racje.

Czytaj też: Niemal 4,5 mln widzów oglądało w TVP 1 i TVP Polonia pierwsze wydanie serwisu "19.30"

Podczas próby wejścia do PAP ochroniarze przepychali się z posłem vel Sękiem, gdy chciał przeprowadzić do wewnątrz jednego z wicenaczelnych redaktorów PAP, który uznaje dawne zwierzchnictwo w firmie.

Sytuację relacjonuje kanał TVP Info na YouTube, które wciąż obsługuje Samuel Pereira.

(MA, 23.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.