Dział: RADIO

Dodano: Listopad 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kuba Kaługa pożegnał się z RMF FM. Przez 12 lat był trójmiejskim korespondentem stacji

Kuba Kaługa był związany z RMF od 2006 roku (screen: Youtube/RMF)

Potrzebą zmiany tłumaczy odejście z RMF FM Kuba Kaługa, od 2011 roku trójmiejski reporter Faktów RMF FM. Zapowiada jednak, że nie rozstanie się z pracą z dźwiękiem - pozostaje to jego życiową pasją.

"To ogrom życia i pracy. Trudno tak po prostu to zostawić. Na tyle trudno, że decyzja ta dojrzewała we mnie od wielu miesięcy. Zdecydowałem jednak: potrzebuję zmiany" - napisał na FB. Zanim został reporterem Faktów RMF, był związany z gdańską rozgłośnią RMF Maxxx. W swojej pracy relacjonował wydarzenia z Pomorza, ale także z województwa kujawsko-pomorskiego. Zajmował się m.in. tematami związanymi z pracą służb i sądownictwem, ale także sprawami morskimi czy ochroną środowiska. W tym roku jako pierwszy poinformował Polskę o tragicznym wypadku na promie, który wypłynął z Gdyni, kiedy zginęła matka z córką. W sumie dla krakowskiej stacji pracował od 2006 roku.

W rozmowie z "Presserwisem" przyznaje, że nie podjął jeszcze decyzji, co zamierza robić dalej. - Mam czas na przemyślenie tego i wybranie kierunku. Zmiana jest mi potrzebna - mówi. Dodaje jednak, że odejście z RMF nie oznacza końca pracy z dźwiękiem, choć raczej nie w wymiarze newsowym. Zastanawia się, choć bardziej pod kątem hobby, nad tworzeniem podcastu. Jakiego - na razie nie zdradza.

- To poważna decyzja i nie podejmuje się jej pod wpływem chwili. Muszę mieć czas na przemyślenia - mówi o kierunku, w jakim potoczy się jego życie zawodowe.

W swojej praktyce dziennikarskiej Kaługa był z mikrofonem na dnie Zatoki Gdańskiej, 46 metrów pod powierzchnią morza, pracował też w powietrzu, lecąc nad kaszubskimi wzgórzami morenowymi. - "Tego wszystkiego czego doświadczyłem pomiędzy owymi głębinami, a tymi przestworzami, nie sposób opisać" - napisał w poście, w którym podziękował też za wspólne lata redakcji i kolegom, oraz wszystkim, z którymi zetknął się w pracy.

(PAR, 23.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.