Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundusz byłego prezesa CNN wspierany przez Abu Zabi ma ochotę na The Telegraph

Bezpośrednio zaangażowany w finansowanie transakcji jest szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan, wicepremier ZEA i właściciel Manchesteru City (fot. Wikimedia Commons/Österreichische Außenministerium)

Wspierany przez inwestorów z Abu Zabi amerykański fundusz RedBird IMI wydał oświadczenie, że chce przejąć kontrolę nad The Telegraph, wydawcą "Daily Telegraph" i "The Spectator". Miałoby to nastąpić po zawarciu umowy o udzieleniu pożyczki dotychczasowym właścicielom wydawnictwa, zadłużonej rodzinie Barclayów.

Transakcja obejmowałaby utworzenie spółki joint venture pomiędzy RedBird Capital i International Media Investments ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która udzieliłaby rodzinie Barclayów pożyczki, umożliwiając spłatę długu wobec Lloyds Banking Group wynoszącego 1,16 mld funtów długów.

Jednak "The Guardian" donosi, że aukcja prowadzona przez Goldman Sachs, do której mają przystąpić inne podmioty, jest kontynuowana (dotychczas faworytem było konsorcjum pod przewodnictwem Paula Marshalla, szefa funduszu hedgingowego, udziałowca kanału telewizyjnego GB News). Konserwatywni parlamentarzyści już zwrócili się do brytyjskiego rządu o wykorzystanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa narodowego w celu zbadania potencjalnego ryzyka związanego z ofertą złożoną na media ze strony zagranicznych podmiotów.

RedBird prowadzony jest przez Jeffa Zuckera, jednego z najbardziej znanych dyrektorów mediów na świecie, przez dziewięć lat był prezesem CNN. Według medialnych doniesień bezpośrednio zaangażowany w finansowanie transakcji jest szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan, wicepremier Zjednoczonych Emiratów Arabskich i właściciel klubu piłkarskiego Manchester City.

(MAC, 22.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.