Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Alphabet z Google pozbyły się udziałów w aplikacji handlowej Robinhood

Robinhood na początku wszystko miała dobre, nawet nazwę. Ale na końcu została sama nazwa (fot. Andrew Neel/Unsplash.com)

Alphabet, spółka-matka Google, poinformowała o pozbyciu się udziałów w operatorze aplikacji handlowych Robinhood Markets. Na początku sierpnia koncern pozbył się już prawie 90 proc. udziałów. Teraz zrobił to z resztą, a miał ich do momentu pozbycia się 612 214.

Alphabet zainwestował w Robinhood, gdy ten był jeszcze nienotowanym na giełdzie start-upem i wzbudzał entuzjazm handlowców detalicznych dzięki transakcjom bez prowizji i łatwemu w użyciu interfejsowi. Po kłopotach na rynku aplikacja straciła jednak sporo na wartości.

Czytaj też: Reporterzy bez Granic przedstawiają Paryską Kartę AI i Dziennikarstwa. „Krok w ochronie prawa do informacji”

Gigant technologiczny na początku posiadał ponad 4,9 mln udziałów firmy wartych prawie 419 mln dol., kiedy akcje Robinhood osiągnęły szczytową wartość 85 dolarów za sztukę w sierpniu 2021 roku, zaledwie miesiąc po pierwszej ofercie publicznej.

Wartość udziałów, których Alphabet ostatecznie teraz się pozbył wynosiła już tylko ok. 7 mln dol.

Czytaj też: Ostrzeżenia przed pęknięciem bańki AI nie muszą być tylko lękiem przed przyszłością

(MAC, 14.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.