Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Październik 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła Barbara Petrozolin-Skowrońska, dziennikarka, historyczka i autorka książek

Barbara Petrozolin-Skowrońska w latach 1990-1998 była redaktorką naczelną "Encyklopedii PWN" i wydawczynią "Encyklopedii Warszawy" (screen: YouTube/Redakcja Solidarni 2010)

Nie żyje Barbara Petrozolin-Skowrońska – dziennikarka, historyczka, autorka artykułów, książek i scenariuszy słuchowisk radiowych. Miała 86 lat. Informację potwierdziło Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Barbara Petrozolin-Skowrońska w latach 1990-1998 była redaktorką naczelną "Encyklopedii PWN" i wydawczynią "Encyklopedii Warszawy". Wcześniej współpracowała z "Kulturą", "Literaturą", "Mówią Wieki" i "Nowymi Książkami".

Była autorką książek "Przed tą nocą" i "Król Tatr z Mokotowskiej 8. Portret Tytusa Chałubińskiego". Współpracowała z Pracownią Dziejów Warszawy i Pracownią Dziejów Inteligencji Instytutu Historycznego PAN.

Barbara Petrozolin-Skowrońska była matką prezesa SDP – Krzysztofa Skowrońskiego.

(MAC, 24.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.