Dział: INTERNET

Dodano: Październik 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzutem na taśmę w październiku w Viaplay zadebiutują dwie polskie produkcje

Scenariusz serialu "Morderczynie" jest inspirowany książką Katarzyny Bondy pt. "Polskie morderczynie" (fot. materiały prasowe)

Serwis Viaplay, który zamierza wycofać się z Polski, jeszcze w październiku udostępni czekający od dłuższego czasu na premierę serial "Morderczynie" oraz trzyodcinkowy dokument "Będziesz następna!". Serwis nie informuje, co z premierami pozostałych jego produkcji.

Serial kryminalny "Morderczynie" zadebiutuje w ofercie 27 października. Tego dnia zostanie udostępniony cały sezon, czyli sześć odcinków. Dotychczas Viaplay nie podawał dokładnej daty jego premiery. We wrześniu tłumaczono, że trwa audyt oferty serwisu.

Scenariusz serialu "Morderczynie" jest inspirowany książką Katarzyny Bondy pt. "Polskie morderczynie". Produkcja przedstawia zaginięcie wysokiego rangą oficera policji. Sprawę stara się rozwikłać jego córka, na co dzień dzielnicowa. W głównych rolach występują Maja Pankiewicz, Izabela Kuna, Eliza Rycembel oraz Tomasz Schuchardt. Reżyserem i producentem serialu jest Kristoffer Rus. Scenariusz napisał Wiktor Piątkowski we współpracy z Joanną Kozłowską i Katarzyną Kaczmarek. Za produkcję odpowiadał polski oddział Paprika Studios, należący do Viaplay Group.

Z kolei 20 października w Viaplay zadebiutuje produkcja dokumentalna "Będziesz następna!", przedstawiająca historię gwałciciela Andrzeja Ś. z Wrocławia. Przewodniczką widzów po tej sprawie będzie Iza Michalewicz, wrocławianka, laureatka nagrody Grand Press 2011, finalistka nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 2015, autorka reportaży i książek. Serial składa się z trzech odcinków, które zostaną udostępnione od razu. Cykl został zrealizowany przez Jake Vision. Producentami serialu z ramienia Jake Vision są Beata Tabak oraz Beerend Jan Kępiński. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Bujas.

Viaplay nie informuje, co z innymi jego zrealizowanymi produkcjami. Są to np. serial "Udar" z Jackiem Poniedziałkiem (nie podawano jego daty premiery) czy program "Powerwomen Polska" z udziałem m.in. piosenkarki Kayah (miał mieć premierę jesienią 2022).

"Wciąż trwający audyt strategiczny dotyczy także naszej oferty filmowo-serialowej, w tym produkcji lokalnych. Każda z tych produkcji jest analizowana odrębnie, a możliwość ich obejrzenia na naszej platformie będzie komunikowana z odpowiednim wyprzedzeniem" - przekazało nam biuro prasowe serwisu.

Jak ogłoszono w lipcu, Viaplay zamierza wycofać się z Polski. Do czasu sprzedaży lub znalezienia partnera biznesowego serwis ma funkcjonować bez zmian.

(MNIE, KOZ, 18.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.