Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze w nowym Sejmie: Wołoszański, Kobosko i Wróbel. A kto nie?

Bogusław Wołoszański zdobył 35 202 głosy (fot. Piotr Molęcki/East News)

Dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański, były naczelny "Newsweeka" i "Wprost" Michał Kobosko oraz były dziennikarz TVP i Nowej TV Maciej Wróbel zostaną wkrótce posłami. Ponownie posłem nie zostanie natomiast członek Rady Mediów Narodowych Marek Rutka (Nowa Lewica), startujący okręgu gdyńsko-słupskiego. Na Rutkę zagłosowało 3553 wyborców.

Bogusław Wołoszański w wyborach do Sejmu był tzw. jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu, obejmującym m.in. Piotrków Trybunalski i Skierniewice. Na znanego popularyzatora historii zagłosowały 35 202 osoby.

Michał Kobosko - wiceprzewodniczący partii Polska 2050, a w przeszłości naczelny tygodników "Newsweek Polska" i "Wprost", miesięcznika "Forbes" i "Dziennika Gazety Prawnej" - otwierał listę Trzeciej Drogi w Warszawie. Kobosko dostał 61 452 głosy.

Do Sejmu dostał się również były dziennikarz TVP i Nowej TV, a do niedawna wiceburmistrz Kętrzyna Maciej Wróbel - startował z ostatniego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym Olsztyn. Wróbel uzyskał 9837 głosów. 

Ponownie posłem nie zostanie członek Rady Mediów Narodowych Marek Rutka (Nowa Lewica), startujący okręgu gdyńsko-słupskiego. Na Rutkę zagłosowało 3553 wyborców.

Posłem nie będzie też np. były prezes Radia Szczecin Adam Rudawski, który kandydował z listy Trzeciej Drogi w okręgu obejmującym Szczecin (z 9101 głosem był drugi na jej liście). Nie udało się również dziennikarzowi Radia Białystok Jerzemu Kułakowskiemu - startował z listy Koalicji Obywatelskiej na Podlasiu (oddano na niego 2449 głosów).

Na kolejną kadencję wybrany został były dziennikarz sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch z listy Trzeciej Drogi. W okręgu wrocławskim otrzymał 34 187 głosów.

Posłami pozostają też członkowie Rady Mediów Narodowych z PiS: Joanna Lichocka (36 060 głosów) i Piotr Babinetz (12 829).

Wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 15 października.

(KOZ, 18.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.