Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ewelina Burda zastępczynią redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego"

Ewelina Burda związana jest z "Tygodnikiem Powszechnym" od 2014 roku (fot. archiwum prywatne)

Ewelina Burda, dotychczasowa szefowa zespołu wydawców serwisu TygodnikPowszechny.pl, została nową wicenaczelną "Tygodnika Powszechnego". Funkcję wicenaczelnego przestał pełnić Marcin Żyła.

Jak poinformował w artykule redakcyjnym naczelny "TP" Piotr Mucharski, Ewelina Burda przejmuje bieżące, operacyjne zarządzanie stroną internetową jako szefowa serwisu TygodnikPowszechny.pl. Zajmie się też usprawnieniami pracy redakcji, jej strukturą i stworzeniem nowych przestrzeni kreatywnych.

Drugim zastępcą naczelnego pozostaje Michał Kuźmiński, który kieruje tworzeniem koncepcji pisma jako całości - zarówno w druku, jak i w emanacjach internetowych. Odpowiada też za współpracę redakcji z działem promocji i marketingu oraz wdrażaniem nowego CMS - rE-medium - autorskiego projektu "Tygodnika" dofinansowanego z funduszy norweskich (Mechanizm Finansowy EOG i Norweski Mechanizm Finansowy, czyli tzw. fundusze norweskie, są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Norwegię i Liechtenstein nowym członkom UE - kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim). Przy tym projekcie pracuje również Ewelina Burda.

Nowa wicenaczelna zaczynała w "TP" w 2014 roku jako autorka, a w 2015 dołączyła do zespołu jako wydawczyni serwisu internetowego i redaktorka prowadząca. We wrześniu 2022 roku została szefową internetowego zespołu wydawców.

Ze stanowiska zastępcy odchodzi natomiast Marcin Żyła, który tę funkcję pełnił od 2016 roku. Jako dziennikarz zajmował się głównie tematyką migracji (był pierwszym polskim dziennikarzem na włoskiej Lampedusie podczas kryzysu migracyjnego). Nie oznacza to jednak, że pożegna się z "TP". - Marcin Żyła pozostaje na pokładzie - poinformował "Presserwis" Piotr Mucharski.

- Moja umowa o współpracy z "Tygodnikiem" wygasa 31 grudnia. Dopiero decyduję o tym, gdzie będę później publikował. Zależy mi na tym, aby materiały o migrantach i uchodźcach docierały także do nowych czytelników i czytelniczek - informuje Marcin Żyła.

(PAR, 12.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.