Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

REM nie będzie oceniać zachowania Michała Rachonia podczas konferencji Tuska

Na konferencji Donalda Tuska pojawił się Michał Rachoń, który próbował zadawać pytania. Doszło do przepychanek (screen: Twitter/@patrykmichalski)

Rada Etyki Mediów nie oceni zachowania Michała Rachonia z TVP przeszkadzającego w konferencji Donalda Tuska, bo ocenia tylko publikacje.

Na zachowanie Michała Rachonia z TVP poskarżyły się do REM posłanki Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka. Ich zdaniem Rachoń "w natrętny sposób przerywał wypowiedź Donalda Tuska podczas konferencji prasowej odbywającej się 19 września br. przed budynkiem TVP w Warszawie".

Czytaj też: Jedynka i Trójka już bez żadnych polityków opozycji. Tak ma być do końca kampanii

W odpowiedzi przewodniczący REM Ryszard Bańkowicz napisał: "zasady etyki zawodowej zapisane w Karcie Etycznej Mediów dotyczą wyłącznie publikacji dziennikarskich: artykułu prasowego, audycji radiowej, programu telewizyjnego itp. Złamanie którejkolwiek z nich nastąpić może więc tylko w publikacji". I dodał, że  opisanym w skardze zachowaniem Rachoń "naruszył zapewne zasady współżycia społecznego, lub zwykłej przyzwoitości – ale kompetencje REM nie obejmują formułowania takich ocen".

Bańkowicz przypomina, że Rada "wielokrotnie wytykała TVP, autorom programów publicystycznych - a przede wszystkim informacyjnych - drastyczne naruszanie zasad etyki dziennikarskiej, wskazując, iż ta sprzeczna z zadaniami mediów publicznych praktyka wynika z przyjęcia przez TVP roli tuby propagandowej rządzącej partii".

(PAR, 11.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.