Dział: RADIO

Dodano: Październik 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozmowa Mazurka z "Człowiekiem Wargą" usunięta z RMF FM. Zmiany też w Kanale Sportowym

Rozmowa z Maciejem Dąbrowskim zniknęła ze stron RMF FM (screen: Rmf.fm)

RMF FM usunął ze swojej strony nagranie rozmowy Roberta Mazurka z Maciejem Dąbrowskim, dziennikarzem i youtuberem, znanym jako "Człowiek Warga". Przyczyną było nagranie youtubera sprzed dziewięciu lat, w którym podpowiadał ordynarne pytania, które miały być zadane młodym dziewczętom. W następstwie współpracę z nim zakończył Kanał Sportowy. Nie powstrzymało to jednak firmy Lipton od zakończenia współpracy z Kanałem Sportowym.

Maciej Dąbrowski pojawił się w audycji RMF FM jako komentator afery pedofilskiej w środowisku youtuberów. Mówił m.in: "Youtuberzy z tego środowiska nagrywali się nawzajem, żeby mieć haki na siebie. Po to idziesz na imprezę, żeby nagrywać kogoś, żeby mieć coś na niego. A on robi dokładnie to samo, żeby mieć coś na ciebie". Tymczasem internauci przypomnieli jego film, na którym wraz z innymi zadaje obrzydliwe pytania nieletnim dziewczynom.

Czytaj też: W ofercie TVN Warner Bros. Discovery może pojawić się reality show z celebrytkami

W reakcji stacja wycofała nagranie rozmowy z internetu, a Robert Mazurek oświadczył na platformie X: "Okazało się, że mój dzisiejszy gość w RMF Maciej Dąbrowski dopuszczał się co najmniej obrzydliwych żartów. Nie miałem zielonego pojęcia, co robił 9 lat temu, ale nie zmienia to faktu, że nie powinien pojawić się w radiu w roli eksperta. Najmocniej za to przepraszam".

Dąbrowski nagrał film z przeprosinami i wyjaśnieniem oraz napisał obszerne oświadczenie na platformie X: "Miał być totalny absurd i hiperbola, a wyszło jak widać - ch(...)wo. Film ten nagrywaliśmy 9 lat temu starając się naginać granice humoru. Tutaj ewidentnie ją przekroczyłem. Te żarty się bardzo źle zestarzały, tym bardziej patrząc na to, co się dzisiaj dzieje w Polsce. Owszem, nie jest to prywatne pisanie do jakiegoś dziecka w celu spotkania się, czy innym - nieobyczajnym, tylko otwarty film w publicznym miejscu, niemniej było to po prostu bardzo słabe. W życiu bym osobiście nikomu, a tym bardziej komuś tak młodemu nie powiedział czegoś w ten sposób".

Film można znaleźć na kanale innego youtubera Ravgora - Rafała Góreckiego - który w lipcu tego roku popełnił samobójstwo.

Ordynarne żarty sprzed dziewięciu lat pozbawiły Dąbrowskiego pracy w Kanale Sportowym. Krzysztof Stanowski ogłosił w najnowszym odcinku "Dziennikarskiego Zera", że Maciej Dąbrowski nie będzie już prowadzić programu "KS Poranek".

- Okazało się, że Maciek też dziewięć lat temu wykonał absolutnie skandalicznie nagranie, które miało być żartem, ale jeśli było żartem, to bardzo, bardzo słabym - mówił Stanowski w swoim nagraniu i dodał: - Odbijam od tych youtuberów. Nie chcę mieć nic wspólnego z youtuberami. Tam chyba każdy kiedyś się skompromitował i na każdego można coś wyciągnąć.

Jednak już w sobotę Stanowski zaznaczył, że jeżeli film z Dąbrowskim zniknie z sieci, youtuber będzie mógł wrócić do Kanału. Problem w tym, że obecnie nagranie krąży, powielane przez internautów.

Mniej tolerancyjny okazał się Lipton - sponsor programu "KS Poranek". W sobotę zespół marki wydał oświadczenie: "Oświadczamy, że dzień 6.10.2023 r. był ostatnim dniem współpracy z Kanałem Sportowym przy programie KS Poranek. Gdy decydowaliśmy się na podjęcie tej współpracy, chcieliśmy, by nasz produkt pojawiał się w porannych, pozytywnych rozmowach, czyli w kontekście dla nas naturalnym. Niestety w sytuacji pojawienia się treści niezgodnych z naszymi wartościami zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę" - napisano.

Maciej Dąbrowski od 10 lat prowadzi na YouTube kanał "Z Dvpy", który zdobył popularność z uwagi na kontrowersyjne treści. Z Kanałem Sportowym był związany od tego roku, współpracował też z telewizjami.

(PAR, 09.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.