Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program III nadal bez wieczornego "Klubu Trójki". Audycja nadawana była od lat 80.

- Audycja "Klub Trójki" jest na etapie planowania - twierdzi Polskie Radio (fot. Piotr Molęcki/East News)

Na antenę Programu III Polskiego Radia wciąż nie wraca kultowa audycja publicystyczna "Klub Trójki". Polskie Radio nie informuje, od kiedy znowu będzie nadawana.

"Klub Trójki" został zdjęty z anteny na wakacje, choć w poprzednich latach audycja była emitowana latem. Polskie Radio bowiem zmniejszyło w karcie powinności udział publicystyki (z 14 proc. w 2022 roku do 9 proc. w 2023), a także udział słowa (z 32 proc. w 2022 roku do 27 proc. w 2023).

Justyna Szczurko, zastępczyni kierownika wydział public relations w Polskim Radiu, przekazała, że anteny Polskiego Radia od 15. dnia przed dniem wyborów zobowiązane są do nieodpłatnego rozpowszechniania audycji wyborczych uprawnionych komitetów wyborczych. "W związku z powyższym obowiązkiem ustawowym audycja »Klub Trójki« jest na etapie planowania" - stwierdziła Szczurko. Jednak na pytanie, kiedy program wróci, nie odpowiedziała. 

"Klub Trójki" do wakacji nadawany był od poniedziałku do czwartku po godz. 21. W najbliższych dniach Program III o 21.40 ma emitować blok referendalny, a od 22 do 22.30 - blok wyborczy. Ramówka anteny na drugą połowę października na razie nie jest znana.

"Klub Trójki" do wakacji prowadzili m.in. Rafał Tomański, Piotr Semka, Piotr Dymitrowicz i Magdalena Drohomirecka.

Wcześniej wśród gospodarzy "Klubu Trójki" byli m.in. Jerzy Sosnowski, Dariusz Bugalski, Magda Jethon i Anna Semkowicz. Audycja trafiła na antenę Programu III w latach 80. XX wieku.

(KOZ, 28.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.