Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PAP jednak nie dostanie grantu New Media Incubator. Zmiana treści komunikatu

Na ilustracji do komunikatu o grantach New Media Incubator widnieje już logo Dzień Dobry Bełchatów (fot. IPI)

International Press Institute zmienił w poniedziałek treść swojego komunikatu o zwycięzcach konkursu Inkubator Nowych Mediów (New Media Incubator). Z ich grona wypadła rządowa Polska Agencja Prasowa, a zamiast niej pojawił się portal Dzień Dobry Bełchatów.

Po wczorajszej publikacji "Presserwisu", że PAP otrzyma grant w konkursie New Media Incubator, okazało się, że to już nieaktualne.

Czytaj też: O Polsce przed wyborami. Wspieranie mediów przychylnych władzy i nękanie niezależnych

Zamiast rządowej agencji prasowej wśród beneficjentów pojawił się lokalny portal Dzień Dobry Bełchatów przedstawiony jako "niezależny start-up medialny z Polski skupiający się na lokalnych wiadomościach cyfrowych". Według wpisu na blogu ma on stworzyć model biznesowy dla mediów lokalnych.

W komunikacie IPI zostało wczoraj dodane wyjaśnienie, że we wcześniejszej jego wersji było odesłanie do Agencji Prasowej, gdy faktycznie wsparcie przyznano portalowi Dzień Dobry Bełchatów.

Celem programu Inkubator Nowych Mediów jest wzmocnienie niezależnych mediów w procesie transformacji cyfrowej. Wczoraj nie udało nam się uzyskać wypowiedzi ani od PAP, ani od portalu z Bełchatowa.

Czytaj też: Sposoby manipulacji w "Wiadomościach" TVP. Raport Towarzystwa Dziennikarskiego

(PAR, 19.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.