Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krajowy Instytut Mediów ma nową dyrektorkę. To doradczyni Macieja Świrskiego

KIM został utworzony na początku grudnia 2020 roku przez Witolda Kołodziejskiego (screen Kim.gov.pl)

Ewa Szejner została dyrektorką Krajowego Instytutu Mediów. Ostatnio kierował nim przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski.

Ewa Szejner została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego jako dyrektorka KIM 22 sierpnia. Szejner pracuje w KRRiT jako doradczyni przewodniczącego Macieja Świrskiego. W przeszłości m.in. kierowała agencjami public relations Grayling Polska i Edelman Polska.

KIM został utworzony na początku grudnia 2020 roku przez ówczesnego przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego. Pierwszym dyrektorem Instytutu był Mirosław Kalinowski, który na początku stycznia 2023 roku złożył rezygnację. Później obowiązki dyrektora KIM pełniła Katarzyna Kosakowska, zatrudniona w biurze regulatora na stanowisku ekspertki. Następnie Instytutem kierował sam Maciej Świrski. 

Czytaj też: Maciej Świrski podpisał nową koncesję radia Tok FM. Rozgłośnia może nadawać do 2033 roku

W lutym 2023 roku Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że negatywnie oceniła działalność KIM, zwracając uwagę m.in. na nieprawidłowości w zatrudnianiu pracowników. Ponadto NIK złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie udzielenia przez Instytut zamówienia publicznego spółce Alternatywa Polska, a dotyczącego m.in. prowadzenia badania słuchalności radia.

(KOZ, 13.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.