Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółki Agora Książka i Muzyka oraz Czerska 8/10 zostały zarejestrowane w KRS

Rejestracja spółek jest etapem procesu wydzielania części działalności z Agory (fot. Piotr Molęcki/East News)

Agora SA zarejestrowała w sądzie spółki Agora Książka i Muzyka oraz Czerska 8/10.

Każda z nowych spółek ma kapitał zakładowy 5 tys. zł. W Agora Książka i Muzyka jedynym członkiem zarządu jest Tomasz Jagiełło, członek zarządu Agory i prezes Heliosa. W spółce Czerska 8/10 funkcję tę pełni członek zarządu Agory i dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej” Wojciech Bartkowiak.

Jak wskazano w KRS, głównym przedmiotem działalności spółki Czerska 8/10 będzie wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi. Oprócz tego podmiot odpowiedziany będzie m.in. za kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek oraz działalność pomocniczą związaną z utrzymaniem porządku w budynkach i wytwarzaniem gotowych posiłków.

Głównym przedmiotem działalności spółki Agora Książka i Muzyka jest wydawanie książek, a inne przedmioty działalności to m.in. sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet, sprzedaż detaliczna książek prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach oraz działalność w zakresie nagrań dźwiękowych i muzycznych.

Jak pisaliśmy pod koniec sierpnia, zarejestrowane są też już dwie inne spółki - Gazeta.pl i Gazeta Wyborcza, w których zarządach zasiadają kolejno prezes Agory Bartosz Hojka i Wojciech Bartkowiak.

- Obecnie prowadzone są niezbędne działania formalne i analizy organizacyjne.  O terminach rozpoczęcia działalności operacyjnej przez poszczególne spółki będziemy informować w odpowiednim czasie – przekazała nam Anna Marucha, p.o. dyrektorka ds. PR w Agorze.

(MZD, 07.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.