Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRS zatwierdził zmiany w statucie Agory. "Wyborcza" i Gazeta.pl mogą być wydzielone do odrębnych spółek

Jak wynika z treści uchwał, proces wyodrębniania spółek ma potrwać nie dłużej niż 18 miesięcy (fot. Piotr Molęcki/East News)

Krajowy Rejestr Sądowy zatwierdził zmiany w statucie Agory, przegłosowane podczas czerwcowego walnego zgromadzenia. To krok potrzebny do wydzielenia do osobnych podmiotów m.in. "Gazety Wyborczej", Gazety.pl, Wydawnictwa Agora.

Jak czytamy w komunikacie giełdowym, po wpisaniu zmian przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, zmodyfikowany statut Agory obowiązuje od 19 sierpnia.

Czytaj też: Nowa koncesja Tok FM coraz bliżej

Przypomnijmy, że w czerwcu w drodze uchwały do paragrafu 13 statutu spółki dodano ustęp 3, który otwiera drogę do wydzielenia do osobnych spółek "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl, wydawnictwa książkowo-płytowego Agora oraz segmentów wspomagających tzw. back office (IT, HR, finanse oraz działalność "w zakresie utrzymania, korzystania i pobierania pożytków z nieruchomości spółki").

Decyzja o wyodrębnieniu spółek w Agorze zapadła pod koniec marca podczas nadzwyczajnego walnego gromadzenia akcjonariuszy.

Czytaj też: Schwertner i Baczyński odchodzą z Onetu. Schwertner do Iberiona. "Duża strata"

(MZD, 22.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.