Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Rosiński skomentował odwołanie ze stanowiska prezesa Radia Wrocław

Odwołany szef Radia Wrocław Marcin Rosiński to były dziennikarz TVP (screen: YouTube/Fakty TVP 3 Wrocław)

Marcin Rosiński, tydzień temu odwołany ze stanowiska prezesa Radia Wrocław, odniósł się do decyzji Rady Mediów Narodowych. Trudno mu uwierzyć w skargi na niego do posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej. Twierdzi, że nie miał konfliktu z pracownikami. Przyznał, że używa wulgaryzmów podczas rozmów.

Marcin Rosiński, decyzją Rady Mediów Narodowych, przestał kierować Radiem Wrocław 14 lipca. Z informacji "Presserwisu" wynikało, że jako powody odwołania Rosińskiego podano niestosowne zwracanie się do współpracowników.

Rosiński: "Nie mam konfliktów z pracownikami"

"Panu prezesowi zostały przedstawione powody odwołania. Nie wiem, czy chciałby, żeby je ujawniać publicznie" – stwierdził przewodniczący RMN Krzysztof Czabański, pytany przez "Presserwis".

Czytaj też: Była dziennikarka TVP wygrała ostatecznie z PiS w sądzie. "Ale partia praktycznie bezkarna"

Marcin Rosiński nie chciał się odnosić wtedy do odwołania go ze stanowiska. Swój komentarz zamieścił w piątek na Twitterze. Przekazał go również nam.

"Tak, jak duża część narodu, niekiedy »rzucam mięsem«" – napisał Marcin Rosiński. Twierdzi, że nie przypomina sobie, żeby "w obecności osób trzecich lub na osobności, obrażał kogokolwiek inwektywami, bezpośrednio do niego kierowanymi". "Mam głupi nawyk, wplatania podczas rozmowy, wulgaryzmów w charakterze przecinka" – oświadczył.

Marcin Rosiński przekonuje, że nie miał i nie ma konfliktów z pracownikami. "Bezkonfliktowe z nimi relacje, jakich doświadczyłem w mijających czterech latach oceniam wysoko. Dlatego trudno mi uwierzyć twierdzenia posłanki J. Lichockiej o dużej liczbie skarg, adresowanych do niej oraz Rady Mediów Narodowych" – skomentował.

"Wątpliwa jakość świadectw"

Były już prezes Radia Wrocław relacjonuje, że na posiedzeniu 14 lipca przewodniczący Krzysztof Czabański poinformował go "o znajdujących się w jego posiadaniu nagraniach, rzekomo dokumentujących niestosowne zachowania… ale ich nie odtworzył".

Czytaj też: Orlen integruje spółki olejowe pod jedną marką. Ma to wesprzeć ekspansję

"Podsumowując, jakość »świadectw«, w oparciu o które członkowie RMN – J.Lichocka i K.Czabański – wnioskowali o moje odwołanie, uważam za wątpliwą, niedającą podstaw do formułowania jakichkolwiek oskarżeń" – napisał Marcin Rosiński. 

Marcin Rosiński kierował Radiem Wrocław od końca sierpnia 2019 roku. Wcześniej – od 1996 roku – związany był z Telewizją Polską. Przez wiele lat pracował w TVP Wrocław, a ostatnio w TVP Info.

Czytaj też: Rzecz o jedynym medium na świecie, które nie pozwala się cytować

(KOZ, 24.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.