Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Detektyw Krzysztof Rutkowski większościowym udziałowcem portalu Checkpress.pl

– Myślę, że dobrze trafiłem, bo jesteśmy przed wyborami – mówi Krzysztof Rutkowski (screen: YouTube/Salon24)

Krzysztof Rutkowski, właściciel m.in. firmy detektywistycznej, ochroniarskiej i dwóch portali internetowych, dokupił kolejny serwis mediowy – dowiedział się "Presserwis". Tym razem to Checkpress.pl, należący do tej pory do Adama Byśka, byłego dziennikarza kanału News 24.

Rutkowski nabył 51 proc. udziałów w portalu. Nie chce zdradzać kwoty transakcji. – Pozostawmy to tajemnicy handlowej – mówi w rozmowie z "Presserwisem".

Czytaj też: Wydawca „Newsweek Polska” wniósł skargę kasacyjną od wyroku ws. Collegium Humanum

Zaznacza, że jest już głównym udziałowcem telewizji internetowej Patriot24.net i portalu NaszaWielkopolska.pl. – Od kiedy funkcjonuje moje biuro, zawsze miałem związki z mediami. To w żaden sposób nie koliduje z moją pracą – mówi Krzysztof Rutkowski.

Rutkowski: "Widzę potencjał"

Zdaniem Rutkowskiego twórca portalu Adam Bysiek jest „aktywnym dziennikarzem, który działa bardzo skutecznie”. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu dziennikarskiemu Rutkowski chce rozwijać Checkpress.pl.

– Widzę potencjał i możliwości. Myślę, że dobrze trafiłem, bo jesteśmy przed wyborami – zauważa Krzysztof Rutkowski, ale dodaje zaraz: – Nie jesteśmy i nie będziemy portalem w jakikolwiek sposób politycznym, który będzie trzymał się jednej opcji. Nie będziemy nikogo szkalować. Ale jeżeli zajdzie potrzeba, będziemy ujawniać prawdę medialną, która dotyczy również polityków. Takie informacje do nas już zresztą docierają.

Press

Portal checkpress.pl został założony przez Adama Byśka, ostatnio znanego z News 24 (screen: checkpress.pl)

Rutkowski podkreśla, że działa na polskim rynku od 33 lat i odnosi sukcesy zarówno medialne, jak i ekonomiczne. Ma nadzieję podzielić się tym sukcesem również z portalem Checkpress.pl. Nie wyklucza kolejnych projektów z Adamem Byśkiem.

Czytaj też: Skrócił się czas oglądania telewizji w pierwszym półroczu. Prawie wszystkie kanały straciły

Założony przez Byśka Chceckpress.pl sam się opisuje jako "niezależny portal informacyjny, który skupia się na dostarczaniu wiarygodnych i niezależnych informacji".

Adam Bysiek odszedł z News 24 zaledwie w kwietniu. Jak wtedy tłumaczył, była to jego decyzja, choć spowodowana tym, że prezes Astro Ryszard Krajewski ponownie zmienił zakres jego obowiązków. – Jest zbyt radykalny jak na stację, która dopiero zaczyna – mówił nam Ryszard Krajewski o Byśku. – Nie został wyrzucony. Poprosiliśmy go, żeby zajął się przygotowywaniem materiałów do serwisów – podkreślał Krajewski.

Czytaj też: Uderzający w TVN program "Jak oni kłamią" w TVP Info ma wyniki poniżej średniej stacji

(PAR, 11.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.