Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były rzecznik Putina szefem agencji informacyjnej TASS

Andriej Kondraszow pracował jako sekretarz prasowy sztabu wyborczego Putina (fot. Wikimedia Commons)

Decyzją rosyjskiego rządu były rzecznik prezydenta Władimira Putina został powołany na stanowisko szefa państwowej agencji informacyjnej TASS.

Premier Michaił Miszustin podpisał zarządzenie o odwołaniu Siergieja Michajłowa ze stanowiska dyrektora generalnego TASS i powołaniu na jego miejsce Andrieja Kondraszowa. Michajłow był szefem TASS od 2012 roku.

50-letni Kondraszow jest dziennikarzem telewizji państwowej, a w 2018 roku pracował jako sekretarz prasowy sztabu wyborczego Putina. Od 1991 roku występuje w wiadomościach telewizyjnych jako reporter, prezenter i dokumentalista. W 2018 roku został pierwszym zastępcą dyrektora generalnego VGTRK.

TASS powstała w 1904 roku jako Petersburska Agencja Telegraficzna. Jej obecna nazwa pochodzi z czasów sowieckich - to skrót od Telegraficzna Agencja Związku Radzieckiego.

(MAC, 06.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.