Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Audioteka otworzyła własne studio nagrań

Audioteka nadal będzie współpracowała ze studiami zewnętrznymi (fot. materiały prasowe)

Audioteka otworzyła własne studio nagrań. Jak informuje spółka, na najbliższe dni zaplanowano pierwsze sesje nagraniowe, w których udział wezmą m.in. Krystyna Czubówna, Jarosław Łukomski i Andrzej Hausner.

Na początku w studiu nagrywane będą tworzone audiobooki oraz podcasty. Spółka zapowiada, że planuje ewolucję działalności w kierunku tworzenia słuchowisk oraz wysokobudżetowych superprodukcji. 

Nagrania będą realizowane w czterech studiach lektorskich, stworzonych na zamówienie przez hiszpańską firmę Studiobricks. Trzy kabiny podłączone są do jednego stanowiska realizatorskiego. Jak wyjaśniają przedstawiciele Audioteki, dzięki takiej konfiguracji aktorzy podczas nagrań słuchowisk mogą wchodzić w bezpośrednie interakcje w ramach jednej ekspresji dialogowej. Do każdego stanowiska przypisany jest realizator dźwięku.

Otwarcie studia pozwoli Audiotece na rozszerzenie relacji z wydawcami, co z kolei umożliwi realizację większej liczby produkcji. Firma zapewnia równoczesną kontynuację współpracy ze studiami zewnętrznymi. Pierwsze produkcje zrealizowane w studiach Audioteki już niebawem będą dostępne w aplikacji.

(KAP, 15.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.