Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Linda Yaccarino zapowiada nowe otwarcie i Twittera 2.0. Priorytetem przekształcenie firmy

Linda Yaccarino oficjalnie powitała twitterową publiczność (screen: YouTube/NBC News)

Linda Yaccarino, której nominację na dyrektorkę generalną Twittera i przejście z szefowej reklam w NBCUniversal ogłoszono niedawno opublikowała list motywacyjny i wyjaśniła, w jaki sposób zamierza kierować serwisem.

"Ludzie wciąż mnie pytają: dlaczego Twitter?" – napisała na początku. W dalszym ciągu nie odnosi się konkretnie do reklamy, ale zamiast tego mówi, że jej głównym priorytetem jest "przekształcenie" firmy zajmującej się mediami społecznościowymi w forum bez ograniczeń wypowiedzi.

Yaccarino oficjalnie rozpoczyna działalność w tym tygodniu. Od pierwszego dnia na Twitterze musi stawić czoła wielu wyzwaniom. Głównym jest naprawa relacji z reklamodawcami, którzy wstrzymali wydatki na platformę po tym, jak Elon Musk nabył ją zeszłej jesieni za 44 mld dol.

Czytaj też: Netflix, Amazon i Disney protestują przeciwko ostrzeżeniom o szkodliwości palenia

"Czy kiedykolwiek rozmawiałeś z kimś szczególnie wnikliwym i myślącym, że powinieneś mieć swobodę mówienia tego, co myślisz? Wszyscy powinniśmy. Wejdź na Twittera 2.0" – napisała.

Kontynuowała: "Misją Twittera jest stać się najdokładniejszym na świecie źródłem informacji w czasie rzeczywistym i globalnym rynkiem komunikacyjnym. To nie jest pusta obietnica. Taka jest NASZA rzeczywistość. Mamy możliwość docierania do różnych środowisk, tworzenia nowych partnerstw, świętowania nowych głosów i wspólnego budowania czegoś, co może zmienić świat. Z tego, co mogę powiedzieć do tej pory, jesteśmy do tego stworzeni".

Wiele inicjatyw wdrożonych przez Muska, od płatnego systemu niebieskiej weryfikacji po przywrócenie kont zablokowanych przez poprzednie władze Twittera wzbudziło obawy społeczności reklamowej. Przychody z reklam spadły podobno o 40 proc., chociaż liczy się, że Yaccarino to naprawi.

Jako dyrektorka generalna będzie jednak miała szersze obowiązki niż reklama. Musi także przywrócić morale firmy nadszarpnięte przez zwolnienia tysięcy pracowników, w tym wielu członków kadry zarządzającej wyższego szczebla. Ostatnio Elon Musk przyznał, że firma została wyceniona na zaledwie jedną trzecią kwoty, za którą ją kupował.

Czytaj też: Silvio Berlusconi nie żyje. Były premier Włoch i twórca Mediaset miał 86 lat

(MAC, 13.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.