Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter stracił dwie trzecie wartości od momentu przejęcia przez Muska

Twitter jest wyceniany na 15 mld dol., a Elon Musk kupował serwis za 44 mld dol. (fot. Pixabay.com)

Twitter, według szacunków Fidelity, jest obecnie wart ok. 15 mld dol., czyli mniej więcej jedną trzecią z 44 mld dol., jakie Elon Musk i współinwestorzy zapłacili za niego w październiku ubiegłego roku.

Fidelity była częścią grupy zewnętrznych inwestorów, którzy przeznaczyli ponad 316 mln dol. na przejęcie Twittera. To już czwarty raz od przejęcia, kiedy obniżyło szacunkową wartość platformy.

Udział Fidelity Blue Chip Growth Fund w platformie mediów społecznościowych, obecnie należącej do Musk X Holdings Corp., został wyceniony na prawie 6,55 mln dol. na dzień 28 kwietnia – w porównaniu z 7,8 mln dol. na dzień 31 stycznia i ok. 8,63 mln dol. na koniec listopada 2022 roku.

Czytaj też: Amazon naruszał prywatność dzieci. Będzie to kosztować firmę 25 mln dol.

Twitter stracił znaczną część swojej bazy głównych reklamodawców z powodu ich obaw o bezpieczeństwo marki, ponieważ Musk odrzucił większość moderacji treści. W miniony weekend serwis wykonał kolejny ruch, rezygnując z przestrzegania Kodeksu postępowania Unii Europejskiej, systemu mającego na celu zapobieganie czerpaniu zysków z dezinformacji i fałszywych wiadomości, jednocześnie wspierając większą przejrzystość reklam politycznych na głównych platformach internetowych.

Twitter miał nadzieję zwiększyć przychody, pobierając opłaty za Twitter Blue, ale tylko 1 proc. użytkowników zapisał się na subskrypcje do końca marca.

Raport Fidelity nie obejmuje jednak prawdopodobnego pozytywnego wpływu mianowania Lindy Yaccarino, byłej szefowej reklamy NBCUniversal, na nową dyrektorkę generalną Twittera.

Własna inwestycja Muska w wysokości ponad 25 mld dol. w celu nabycia ok. 79 proc. akcji Twittera jest obecnie warta 8,8 mld dol., zgodnie z Bloomberg Billionaires Index.

Czytaj też: Prezes CD Projekt zapewnia, że spółka nie jest na sprzedaż. "Chcemy być niezależni"

(MAC, 02.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.