Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rekordowe kary za piratowanie transmisji Premier League

Premier League szczyci się jednym z najlepszych programów do wykrywania pirackich transmisji

Osoby stojące za trzema pirackimi organizacjami zajmującymi się streamowaniem transmisji sportowych, za nielegalne relacje z meczów Premier League.

Spółki Flawless, Shared VPS i Optimal w ciągu pięciu lat zarobiły ponad 7 mln funtów. W nielegalne transmisje strumieniowe zaangażowanych było ponad 50 tys. stałych klientów oraz 30 pracowników tych spółek, z których jeden pracował pod przykrywką w specjalistycznej firmie zajmującej się zwalczaniem piractwa. Organizacje oferowały nielegalny dostęp do oglądania meczów Premier League, setek kanałów z całego świata oraz dziesiątek tysięcy filmów i programów telewizyjnych na żądanie.

Zgodnie z oświadczeniem Premier League w tej sprawie, pięć osób zostało skazanych w Chesterfield Justice Center po tym, jak uznano ich za winnych oszustw, prania brudnych pieniędzy i dodatkowo obrazę sądu. Wszyscy dostali po kilka lat więzienia. Serwis Broadbandtnews.com w sumie wyliczył im 30 lat i siedem miesięcy.

Wszyscy oskarżeni oprócz Marka Goulda, jednego z kierujących operacjami finansowymi, przyznali się do wszystkich stawianych im zarzutów. Gould, którego sędzia określił jako prowodyra, został skazany na 11 lat więzienia.

Dochodzenie zainicjowane przez Premier League było wspierane przez szereg organizacji, w tym zespół ds. standardów handlowych Rady Hammersmith & Fulham oraz organizację ochrony własności intelektualnej, FACT.

(MAC, 01.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.