Dział: INTERNET

Dodano: Maj 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney rozpoczyna trzecią rundę zwolnień. Tym razem 2,5 tys. osób

Koncern Disneya docelowo ma zwolnić 7 tys. osób, co będzie stanowić ok. 3 proc. z 220 tys. zatrudnionych na całym świecie (fot. Wikimedia Commons/Coolcaesar)

The Walt Disney Company w tym tygodniu ma przeprowadzić proces zwalniania ok. 2500 pracowników. Warner Bros. Discovery poinformował, że także planuje niewielkie cięcia, ale prawdopodobnie dopiero latem.

Po dwóch rundach zwolnień w marcu i kwietniu, które doprowadziły łącznie do 4 tys. zwolnień, kolejna runda zbliżyłaby się do finalnych 7 tys. ogłaszanych wcześniej przez dyrektora generalnego Disneya, Boba Igera, w ramach planu redukcji siły roboczej i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Ich celem jest zredukowanie kosztów o 5,5 mld dol. Gdy zwolnienia dojdą do 7 tys. osób będzie to oznaczać odejście 3 proc. ze wszystkich 220 tys. zatrudnionych w koncernie.

Zobacz także: Wojciech Grzędziński autorem Zdjęcia roku w Grand Press Photo 2023

Warner Bros. Discovery we wtorek oficjalnie przekształcił HBO Max w platformę Max, przy okazji wspominając o planowanych - najprawdopodobniej w lecie - zwolnieniach. W ubiegłym roku koncern WBD zlikwidował ponad 1 tys. miejsc pracy na całym świecie, w tym ok. 14 proc. personelu HBO Max zeszłego lata, setki w CNN oraz ok. 70 w studiach Atlanta, Turner Sports i Bleacher Report.

(MAC, 24.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.