Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Junior Channel ma być kolejnym kanałem telewizyjnym Michała Winnickiego

Firma Michała Winnickiego wciąż nie dostała koncesji dla Junior Channel (fot. materiały prasowe)

MWE Networks, firma należąca do Michała Winnickiego, stworzy kolejny kanał. Ma to być Junior Channel.

Firma Michała Winnickiego chciałaby uruchomić Junior Channel już w czerwcu 2023 roku (taka data pojawiła się w prezentacji nadawcy w magazynie "Telekabel"). Jednak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie przyznała nadawcy koncesji. Grupa złożyła wniosek o koncesję kablową w styczniu 2023 roku.

Ostatnio Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych zarzuciło MWE Networks, że nadawca Adventure, Top Kids i Antena HD nie realizuje obowiązku zapłaty za prawa autorskie. SFP-ZAPA zwróciło się w tej sprawie do KRRiT. Z naszych informacji wynika, że Krajowa Rada do czasu wyjaśnienia sprawy prawdopodobnie nie będzie podejmować decyzji ws. wniosków koncesyjnych firmy Michała Winnickiego.

Zobacz także: Wojciech Grzędziński autorem Zdjęcia roku w Grand Press Photo 2023

MWE Networks stara się obecnie także m.in. o przedłużenie koncesji dla Power TV. W portfolio firmy Michała Winnickiego są również Nuta.tv, Top Kids, Home TV, TVC i Filmax. Ich brokerem reklamowym jest biuro reklamy Telewizji Polskiej.

(KOZ, 24.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.