Dział: INTERNET

Dodano: Maj 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Alphabet na konferencji Google I/O przedstawił nowe rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję

Wczorajsza Konferencja Google I/O 2023 transmitowana na wszystkie rynki świata. Google przekonywał, że wciąż jest liderem w innowacjach (screen: YouTube/CNET)

Alphabet, właściciel Google’a, podczas środowej konferencji Google I/O przedstawił nowe rozwiązania technologiczne wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Wśród nowych rozwiązań znalazła się funkcja "Help me write", która pomoże użytkownikom Gmaila w pisaniu wiadomości. Google Maps rozwija z kolei funkcję Immersive View, dzięki której użytkownicy mogą lepiej poznać odwiedzane miejsca - przed podróżą mogą najpierw wirtualnie poszybować nad konkretnym budynkiem i sprawdzić, jak wygląda okolica. Opcja dostępna będzie do końca roku w 15 miastach na świecie. W pierwszym etapie wdrożenia funkcji dostępna ma być w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco i Tokio.

Na rozwój z użyciem sztucznej inteligencji stawia również Google Photo – w ostatnich miesiącach wprowadzono m.in. nową funkcję Magic Eraser (magiczna gumka), która z wykorzystaniem sztucznej inteligencji może naprawić każde zdjęcie, usuwając z niego niechciane obiekty w tle.

Podczas konferencji przedstawiono również nowy model językowy PaLM2, co jest odpowiedzią na szybko rozwijający się wyścig technologiczny wśród konkurencji.

(MZD, KAP, 11.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.