Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Plus ściga się na innowacyjność

Plus nie tylko wprowadził, a potem upowszechnił standard 5G, ale też wciąż pracuje nad jakością usług, które w nim świadczy

Plus pozostaje liderem technologii 5G, którą zaoferował klientom jako pierwszy operator telekomunikacyjny. Potwierdzają to wyniki rankingów prowadzonych przez SpeedTest.pl, w których 5G Plusa jest najszybsze. Operator zajął też pierwsze miejsce w rankingu internetu mobilnego obejmującego dostawców usług w standardach 3G, 4G i 5G w pierwszym kwartale 2023 roku. Oznacza to, że utrzymuje pozycję marki najszybciej implementującej i udostępniającej najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Kiedy w maju 2020 roku Plus udostępnił sieć 5G, standard ten był technologiczną nowością. Początkowo korzystać z niej mogło ok. 900 tys. klientów przebywających w zasięgu 100 nadajników działających na terenie siedmiu największych miast: Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia. Dzięki rozbudowie sieci w zasięgu 5G jest dziś już ponad 20 mln mieszkańców Polski – więcej niż połowa – z blisko 1 tys. miejscowości. Sieć obejmuje bowiem już niemal 3,5 tys. stacji bazowych. W ostatnich tygodniach możliwość korzystania z 5G uzyskali wszyscy klienci Plusa – również ci, którzy wcześniej go nie mieli w swoich planach ofertowych. Oznacza to, że z zalet 5G mogą cieszyć się wszyscy użytkownicy sieci, którzy posiadają urządzenie obsługujące tę technologię. Dzięki temu 5G przestało być nowinką, a stało się technologią dostępną powszechnie.

Operator postawił na rozwój sieci 5G, ponieważ oferuje ona klientom najlepszy obecnie standard przesyłu danych – według raportu serwisu SpeedTest.pl za 2022 rok prędkość ich pobierania w sieci Plusa wynosiła 142,4 Mb na sekundę.

Zasięg i jakość świadczonych przez Plusa usług pozwalają mu od wielu miesięcy zachować pozycję lidera 5G. Jednocześnie w podsumowaniu pierwszego kwartału br. w obszarze całego internetu mobilnego (3G, 4G i 5G) Plus wysunął się na pierwszą pozycję. To efekt tak znacznego poszerzenia w marcu grupy klientów z dostępem do sieci 5G – był to ruch, który pozwolił brandowi zapewnić sobie najlepsze wyniki za wszystkie trzy pierwsze miesiące br.

Standard 5G umożliwia klientom praktycznie niezakłócone korzystanie z najszybszego internetu. Oznacza to komfortową pracę zdalną – która stała się jednym z powszechnych modeli wykonywania obowiązków zawodowych – i naukę. Dość powiedzieć, że korzystanie z 5G umożliwia ściągnięcie plików w czasie kilkukrotnie krótszym niż w przypadku starszych technologii internetu mobilnego. Sieć Plusa zapewnia też dostęp do rozrywki bez zawieszania się przesyłu i bez opóźnień: niezmąconą grę online, także w chmurze, oglądanie bez zakłóceń i w wysokiej jakości filmów, meczów czy transmisji na żywo. Ponadto z internetu 5G korzystać może więcej urządzeń niż do tej pory.

Poszerzając tak dostęp swoich klientów do usług w standardzie 5G, Plus zapewnił im jednocześnie nowe, atrakcyjne abonamenty z jeszcze większymi pakietami danych i urządzenia. Umowę zapewniającą dostęp do najszybszego internetu 5G można zawrzeć nie tylko na dwa lata, ale także na rok. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z rocznego dostępu do serwisu streamingowego Disney+ na rok w prezencie i oglądać ciekawe filmy, seriale i dokumenty.

Znacznie rozbudowano też ofertę urządzeń obsługujących standard 5G: jest już w niej ok. 150 smartfonów i routerów w bardzo zróżnicowanych cenach, także poniżej 1 tys. zł. Są w niej telefony i routery takich marek, jak Samsung, Apple, Huawei, OPPO czy Xiaomi.

Mimo pozycji lidera 5G Plus nie spoczywa na laurach. Prace nad rozwojem technologii trwają, o czym świadczy zwiększający się zasięg 5G Plusa oraz informacje o testach kolejnych rozwiązań związanych z implementacją 5G. W najbliższym czasie można spodziewać się, że technologia 5G zdominuje świat internetu mobilnego, wypierając starsze technologie i przyczyniając się do dalszej cyfryzacji społeczeństwa.

(04.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.