Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef Google zarobił 226 mln dolarów. 800 razy więcej, niż szeregowy pracownik

Sundar Pichai funkcję CEO w Google sprawuje od 2015 roku, a od 2019 także spółki matki Google – holdingu Alphabet (screen: YouTube/Stanford Graduate School of Business)

Dyrektor naczelny Alphabet Inc., firmy właścicielskiej Google, Sundar Pichai, otrzymał w 2022 roku całkowite wynagrodzenie w wysokości ok. 226 mln dol., czyli ponad 800-krotność średniego wynagrodzenia pracownika koncernu. Firma podała tę informację w złożonym w piątek zgłoszeniu dotyczącym papierów wartościowych.

Jak wynika z akt, rekompensata szefa koncernu obejmowała nagrody w postaci akcji w wysokości ok. 218 mln dol.

Dysproporcje w wynagrodzeniach zostały ujawnione w czasie, gdy Alphabet z powodu oszczędności na całym świecie redukuje liczbę miejsc pracy z powodów oszczędnościowych.

Czytaj też: Holenderski dziennikarz demaskuje niemieckie koncerny. "Nazistowscy miliarderzy" od wtorku w Polsce

Ostatnio ogłoszono zwolnienia 12 tys. osób, co oznacza 6 proc. globalnej siły roboczej. Na początku tego miesiąca setki pracowników Google zorganizowały strajk w londyńskich biurach firmy, protestując przeciwko redukcjom. W marcu pracownicy Google zorganizowali strajk w biurach firmy w Zurychu po tym, jak zwolniono ponad 200 pracowników.

(MAC, 24.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.