Temat: radio

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio 357 wróciło na Twittera, ale musi zacząć od nowa. Elon wziął radio za dziecko

"Zwrot akcji nastąpił kilka dni temu" – napisało Radio 357 na Facebooku, opisując szczegółowo problem z kontem na Twitterze (fot. Jakub Kamiński/East News)

Profil Radia 357 (@Radio_357) ponownie jest dostępny na Twitterze. Rozgłośnia musi jednak budować swój profil od zera. Zawiniła data urodzin, algorytm zwariował.

Radio 357 na Facebooku na swoim przykładzie opisało, jak łatwo można stracić możliwość publikowania na własnym profilu prowadzonym w mediach społecznościowych, i jak trudno ją odzyskać.

W styczniu podczas aktualizacji ustawień konta na Twitterze stacja podała jako datę urodzin dzień rozpoczęcia nadawania, czyli 5 stycznia 2021 roku.

Czytaj też: A gdyby Trójka znów była Trójką? Co wtedy z Radiem 357 i Radiem Nowy Świat?

"Wówczas do akcji weszły algorytmy. System Twittera automatycznie ukrył nasze konto przed innymi użytkownikami, uznając nas… za małoletnich. Na skrzynkę naszych administratorów wpłynęła automatycznie wygenerowana prośba o dodatkowe uwierzytelnienie. Konto nadal było jednak aktywne – mogliśmy się logować na nasz profil. Nie było ono jednak widoczne dla pozostałych użytkowników" – opisuje Radio 357.

Radio 357 przekazało informacje uwierzytelniające i w odpowiedzi Twitter automatycznie poinformował, że ma 60 dni roboczych na rozpatrzenie wniosku. W tym czasie rozgłośnia próbowała bezskutecznie innych metod, w tym kontaktując się z pracownikami w europejskim oddziale firmy i pisząc do właściciela Elona Muska

Konto Radia 357 na Twitterze istniało, ale nie było widoczne publicznie. Stacja stworzyła tymczasowo zastępczy profil.

Czytaj też: Radio 357 o połowę podnosi najniższy próg dla nowych patronów

"Zwrot akcji nastąpił kilka dni temu. Zorientowaliśmy się, że nasz twitterowy nick, @radio_357, został… odpięty od konta, licznik naszych obserwujących – wyzerowany, a historia publikacji – usunięta. Nick natychmiast zabezpieczyliśmy, natomiast stało się dla nas jasne, że Twitter zresetował nam konto bez żadnego komentarza, ostrzeżenia, monitu czy oficjalnej odpowiedzi. Mieliśmy zatem dwa wyjścia – ponownie (po raz 29) zgłosić tę sprawę lub ponownie przypiąć stary nick do naszego konta i zacząć wszystko od nowa" – wyjaśniło Radio 357 na Facebooku.

Radio 357 przez ponad dwa lata zgromadziło ponad 28 tys. obserwujących na Twitterze. Cóż kiedy we wtorek wieczorem było ich ponad tysiąc, w niedzielę wielkanocną - 2,8 tys.

Czytaj też: Poseł PO do Doroty Kani na antenie PR24: "Rozliczymy panią za to, co pani robi w imperium Obajtkowym"

(KOZ, 08.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.