Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były prezes Eurozetu dyrektorem u mniejszościowego akcjonariusza Agory

Grzegorz Kossakowski kierował Eurozetem od marca 2022 roku do lutego 2023, wcześniej zasiadał też m.in. w zarządzie Agory (fot. materiały prasowe)

Grzegorz Kossakowski, przez ostatni rok prezes Eurozetu, został dyrektorem inwestycyjnym w funduszu Media Development Investment Fund, który jest mniejszościowym akcjonariuszem Agory.

Kossakowski na tym stanowisku zajmuje się wszystkimi europejskimi inwestycjami MDFIF - zarówno dotychczasowymi, jak i nowymi.

Czytaj też: Poseł PO do Doroty Kani na antenie PR24: "Rozliczymy panią za to, co pani robi w imperium Obajtkowym"

MDIF, wspierany finansowo m.in. przez miliardera George'a Sorosa, jest mniejszościowym akcjonariuszem Agory i doradcą inwestycyjnym czeskiej spółki SFS Ventures, wspólnika Eurozetu. Spółka pod koniec lutego sprzedała Agorze 11 proc. udziałów nadawcy Radia Zet, dzięki czemu ta przejęła nad nim kontrolę. Mniejszościowym udziałowcem SFS Ventures jest Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych spółka funduszu MDIF.

Czytaj też: Dziennikarka Ewa Stankiewicz organizuje marsz w rocznicę katastrofy smoleńskiej - pisze o zamachu i zamordowanych

Grzegorz Kossakowski kierował Eurozetem od marca 2022 roku do lutego 2023, kiedy zarząd spółki zmieniła Agora. Kossakowski od czerwca 2018 do września 2020 roku był dyrektorem ds. nowych przedsięwzięć w Heliosie, spółce zależnej Agory. W latach 2009-2017 zasiadał w zarządzie Agory. Odpowiadał za segment reklamy zewnętrznej, piony finansów i administracji oraz nowych przedsięwzięć. Od 2009 do 2012 roku pełnił funkcję dyrektora finansowego spółki. Do Agory trafił w listopadzie 2000 roku. W latach 1996-2000 pracował w firmie doradczej Arthur Andersen w dziale doradztwa inwestycyjnego.

(KOZ, 06.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.