Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sky Sports po 28 latach kończy emisję programu "Soccer AM"

Pierwszą i najdłużej prowadzącą parą prowadzących kultowy program Sky byli Tim Lovejoy i Helen Chamberlain (screen: YouTube/ba7man7)

Sky Sports po 28 latach kończy emisję porannego sobotniego programu o charakterze talk show "Soccer AM" poświęconego piłce nożnej. W Anglii audycja mająca status kultowej po raz ostatni zostanie nadana 27 maja.

Trwający 90 minut "Soccer AM" jest nadawany w sobotnie przedpołudnia, o godz. 10.30 na Sky Showcase, Sky Sports Premier League i Sky Sports Football. Jego miejsce w ramówce zajmie nadawany dotąd bezpośrednio wcześniej "Saturday Social".

"Soccer AM" przyciągał publiczność nie tylko dzięki wywiadom z postaciami futbolu, ale także ludźmi spoza dyscypliny sportem się interesującymi. Takimi jak polityk Gordon Brown czy gwiazdy muzyki pop, jak Noel Gallagher.

Dzięki akcji prowadzonej na antenie na koszulki piłkarzy reprezentacji Anglii trafiła złota gwiazda mająca upamiętniać mistrzostwo świata zdobyte w 1966 roku. "Soccer AM" ma profil komediowo-rozrywkowy. W trakcie programu przeprowadzano różnego rodzaju konkurencje, w których brała także udział publiczność.

W ostatnich latach oceny i oglądalność talk show prowadzonego najpierw przez Tima Lovejoy i Helen Chamberlain, od 2008 roku m.in. przez Maxa Rushdena, a obecnie przez Jimmy'ego Bullarda i Johna Fendleya gwałtownie spadały. Helen Christensen odeszła w 2017 roku, po 22 latach prowadzenia audycji. Aż Sky zdecydowało się zakończyć emisję.

 

(MAC, 24.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.