Dział: RADIO

Dodano: Marzec 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył plebiscyt Radia Nowy Świat na najlepszą piosenkę z tekstem

Finałowa trzydziestka zostanie ogłoszona 16 kwietnia (fot. materiały prasowe)

Radio Nowy Świat ruszyło z plebiscytem na najlepszą piosenkę z tekstem. Słuchacze będą mogli głosować na piosenki, których ogromnym i bezcennym walorem jest tekst.

Na liście znajduje się 200 utworów, a wśród nich największe przeboje. Głosować można do 15 kwietnia, do godz. 10. Patroni będą mogli oddać po 30 głosów, a pozostali - po pięć głosów. 

Finałowa trzydziestka ujawniona zostanie 16 kwietnia w Dniu Patronów, obchodzonym w trzecią rocznicę uruchomienia zbiórki na rzecz Radia Nowy Świat. Weronika Wawrzkowicz i Maciej Jankowski zaprezentują w specjalnej audycji 30 piosenek, które zebrały najwięcej głosów. 

"Piosenki z tekstem” to również koncert, który Radio Nowy Świat organizuje wspólnie z Akademią Teatralną w Warszawie 17 kwietnia. Koncert poprowadzą Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat, a motywem przewodnim są piosenki w zupełnie nowych aranżacjach, przygotowanych przez Mateusza Dębskiego. W koncercie wystąpią studenci i absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i dziennikarze Radia Nowy Świat.

(KOZ, 24.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.