Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwisy tytułów Motor-Presse Polska ostatecznie znikną z internetu. Brak ofert kupna

- Moje dalsze działania będą skupiać się na likwidacji ruchomości i wierzytelności spółki i zakończeniu postępowania upadłościowego w przeciągu kilku miesięcy - zapowiada syndyk.

- Serwisy internetowe tytułów należących do spółki Motor-Presse Polska przestaną definitywnie działać z końcem marca. Brak chętnych na odkupienie portfolio wydawnictwa - mówi mec. Łukasz Welcer, syndyk odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania upadłościowego. Oferty nie wpłynęły, choć jak twierdzi Welcer, wstępnie zainteresowanych było 10 podmiotów. Za sprzedaż całego portfolio wydawnictwa syndyk chciał 550 tys. zł.

Sąd Rejonowy we Wrocławiu upadłość Motor-Presse Polska ogłosił 13 grudnia ub.r. W styczniu wydawnictwo poinformowało o zakończeniu wydawania tytułów: "Women’s Health", "Men’s Health", "Runner’s World", "Auto Motor i Sport" oraz "Motocykl". Pierwsze trzy magazyny wydawane były na licencji amerykańskiego wydawnictwa Hearst, dwa ostatnie zaś przez Motor Presse Stuttgart. Oferta kupna miała dotyczyć serwisów wymienionych tytułów prasowych.

- Ze względu na brak możliwych do przyjęcia ofert, zbliżający się koniec umów licencyjnych oraz konieczność optymalizacji kosztów postępowania upadłościowego podjąłem decyzję o wypowiedzeniu z końcem miesiąca usług kolokacji serwerów niezbędnych do funkcjonowania serwisów - mówi mec. Welcer.

Czytaj też: "MasterChef Junior" zaczął w TVN ósmy sezon z wyższą widownią niż siódmy

Syndyk z ostatnim dniem marca kończy współpracę z Rafałem Stańczakiem odpowiedzialnym  za negocjacje z potencjalnymi kontrahentami. Stańczak wcześniej jako firma zewnętrzna pełnił w Motor-Presse Polska funkcję business development and marketing director.

Welcer dodaje, że dokonał już również przelewów dla większości pracowników czekających na wypłatę z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń - na ich konta trafiły środki za odszkodowanie za skrócony okres wypowiedzenia. - Zaległości ma jeszcze kilkoro najlepiej zarabiających pracowników, którzy przekroczyli podstawy, jakie są wypłacane z Funduszu - tłumaczy mec. Welcer. - Moje dalsze działania będą skupiać się teraz na likwidacji pozostałych ruchomości i wierzytelności spółki, sporządzeniu listy wierzytelności i zakończeniu postępowania upadłościowego w przeciągu kilku miesięcy - zapowiada syndyk.

Motor-Presse Polska na polskim rynku działa od 1994 roku. Od początku 2017 prezesem wydawnictwa jest Maciej Mizuro, który wykupił 100 proc. udziałów. Wydawnictwo uczestniczyło już wcześniej w postępowaniu restrukturyzacyjnym, które zakończyło się 23 listopada 2018 roku.

W 2021 roku wydawnictwo uzyskało 11,9 mln zł przychodów (wzrost o 4,6 proc. w porównaniu z 2020 rokiem), ale strata też wzrosła - o 58,3 proc., do 1,6 mln zł.

(MZD, 22.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.