Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po ostatniej gali bez Stinga teraz Wiktorów nie będzie w ogóle. Ale będą Telekamery

Czytelnicy "Tele Tygodnia" wybiorą zwycięzców w czterech kategoriach: aktorka, aktor, serial i nagroda magazynu "Netfilm" (fot. materiały prasowe)

Nagrody Akademii Telewizyjnej Wiktory w tym roku nie zostaną wręczone. Z kolei "Tele Tydzień" (Wydawnictwo Bauer) właśnie ogłosił nominacje w 26. edycji plebiscytu Telekamery "Tele Tygodnia". Partnerem transmisji telewizyjnej z gali rozdania nagród, planowanej na drugą połowę maja, ponownie będzie TV Puls.

Czytelnicy "Tele Tygodnia" wybiorą zwycięzców w czterech kategoriach: aktorka, aktor, serial i nagroda magazynu "Netfilm".

W kategorii aktorka nominację otrzymały: Aleksandra Adamska, Vanessa Aleksander, Adriana Kalska, Dorota Kolak, Danuta Stenka, Agata Załęcka i Agnieszka Żulewska.

W kategorii aktor nominowano: Przemysława Bluszcza, Michała Czerneckiego, Marcina Dorocińskiego, Jakuba Gierszała, Piotra Głowackiego, Leszka Lichotę, Andrzeja Młynarczyka i Antoniego Pawlickiego.

W kategorii serial nominowani są: "Behawiorysta" (Player.pl i TVN), "Erynie" (TVP VOD), "Gang Zielonej Rękawiczki" (Netflix), "Komisarz Alex" (TVP 1), "Leśniczówka" (TVP 1), "Na Wspólnej" (TVN), "Osaczony" (Polsat Box Go i Polsat), "Przyjaciółki" (Polsat), "Skazana" (Player.pl i TVN), "Stulecie Winnych" (TVP 1), "Wojenne dziewczyny" (TVP 1) i "Wotum nieufności" (Polsat Box Go i Polsat). W tej kategorii po praz pierwszy znalazły się nie tylko seriale telewizyjne, ale też produkcje z serwisów streamingowych.

W kategorii nagroda magazynu "Netfilm" nominowano: "Rozdzielenie" (Apple TV+), "Ród smoka" (HBO Max), "The Bear" (dostępny w Disney+), "The Boys 3" (Amazon Prime Video), "Wednesday" (Netflix) i "Wielka woda" (Netflix).

Głosowanie internetowe (na stronie Telekamery.pl) i poprzez SMS potrwa do 27 kwietnia, a za pomocą kuponów drukowanych w "Tele Tygodniu" - do 21 kwietnia.

Ponadto kapituła złożona z laureatów Złotych Telekamer, a także przedstawiciele Wydawnictwa Bauer, wybiorą zwycięzców w kategoriach: prezenter, prowadzący lub gospodarz show, informacje i publicystyka, komentator, prezenter lub dziennikarz sportowy, juror oraz program rozrywkowy lub reality show.

Transmisja z wręczenia nagród zaplanowana jest na drugą połowę maja. Będzie ją można śledzić w TV Puls.

Z kolei konkurencyjne nagrody Akademii Telewizyjnej Wiktory w tym roku najpewniej w ogóle nie zostaną wręczone. Katarzyna Ocioszyńska, prezeska organizującej wydarzenie firmy Media Corporation, mówi nam: - Prawdopodobnie Wiktorów w tym roku nie będzie. Jesteśmy jeszcze w trakcie rozmów w tej sprawie.

W zeszłym roku imprezę, która powróciła po siedmiu latach przerwy i była transmitowana przez Telewizję Polską, zbojkotowało wielu nominowanych.

Główną gwiazdą zeszłorocznej gali - która odbyła się pod koniec marca - miał być Sting, ale artysta wycofał się po tym, jak przyjaciółka jego i jego żony, reżyserka Małgorzata Szumowska, przekazała mu informację, że jego występ wesprze propagandę TVP.

Pomysłodawcą Wiktorów jest dziennikarz i producent telewizyjny Józef Węgrzyn, właściciel firmy Media Corporation. Pierwszy raz Wiktory zostały wręczone za rok 1985. Od lat 90. przy okazji wręczania nagród odbywały się uroczyste gale. Ostatnia przed wznowieniem w 2022 - w roku 2015.

(MNIE, 21.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.