Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarli aktorzy grają dzięki deepfake i mówią o szczepieniach. Ostatni odcinek "Kiepskich"

W odcinku specjalnym pojawiły się postacie grane przez Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii deepfake (screen: Polsat Box Go)

W serwisie streamingowym Polsat Box Go udostępniono ostatni odcinek serialu "Świat według Kiepskich". Jest to dostępny tylko w internecie epizod specjalny, poświęcony pamięci zmarłych aktorów Ryszarda Kotysa (wcielał się w rolę Mariana Paździocha) i Dariusza Gnatowskiego (Arnold Boczek).

Postacie grane przez tych aktorów pojawiają się w odcinku. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii deepfake. Na twarze dublerów nałożono komputerowo twarze zmarłych aktorów. Produkcja serialu podkreśla, że odbyło się to za zgodą rodzin Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego.

Ostatni odcinek serialu opowiada o pandemii COVID-19. Ferdynand Kiepski (w tej roli Andrzej Grabowski) odmawia szczepienia, ale z zaświatów przybywają do niego Paździoch i Boczek, przekonując go do zmiany decyzji.

O tym, że taki odcinek czeka na premierę, informowaliśmy pod koniec zeszłego roku.

Według Nielsen Media ostatni sezon serialu, który nadawano od 31 sierpnia do 16 listopada 2022 w środy, najpierw ok. 21.35, a później ok. 22, oglądało w Polsacie średnio 437 tys. W najbliższym czasie stacja nie planuje produkcji kolejnych serii tego sitcomu.

"Świat według Kiepskich" zadebiutował na antenie Polsatu w marcu 1999 roku. Serial przedstawiał polską rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Za jego produkcję odpowiadała ATM Grupa.

(MNIE, 20.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.