Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix i SpaceX na czele amerykańskiej delegacji biznesowej w Wietnamie

Netflix w tym roku zamierza otworzyć biuro w Wietnamie (fot. Pexels.com)

Netflix, SpaceX i Boeing są na czele firm, które mają uczestniczyć w "największej w historii" amerykańskiej misji biznesowej do Wietnamu. Delegacja w tym tygodniu odwiedzi azjatycki kraj, by omówić możliwości inwestycyjne i stosunki handlowe pomiędzy krajami.

Ponad 50 firm, w tym zbrojeniowych, farmaceutycznych i technologicznych, weźmie udział w misji zorganizowanej przez US-ASEAN Business Council, organ branżowy - o czym donosi agencja Reutera. Delegacja jest oznaką rosnącego zainteresowania globalnym centrum produkcyjnym, które czerpie korzyści z uniezależnienia się od Chin. Co jest tym bardziej istotne w obliczu tarć (nie tylko w sferze handlowej) pomiędzy USA a Chinami.

"To największa jak dotąd misja w Wietnamie" - powiedział Vu Tu Thanh, przedstawiciel Rady Biznesu USA-ASEAN. Jedną z bardziej eksponowanych firm biorących udział w wydarzeniach jest Netflix. Największy na świecie serwis streamingowy planuje otworzyć biuro w mającym 100 mln ludności Wietnamie.

Giganci branży lotniczej, zbrojeniowej i komputerowej - Boeing, Lockheed Martin i Bell - zorganizują spotkania z państwowymi wietnamskimi firmami zajmującymi się zamówieniami zbrojeniowymi - poinformował Thanh agencję Reutera. W grudniu te same firmy prowadziły rozmowy z wietnamskimi urzędnikami państwowymi na temat ewentualnej sprzedaży śmigłowców i dronów, gdyż kraj ten poszukuje nowych dostawców, a konflikt w Ukrainie nadweręża możliwości Rosji, od dziesięcioleci głównego partnera wojskowego Wietnamu.

Większość firm dołączających do misji zaakcentowała już obecność biznesową lub produkcyjną w Wietnamie, w tym Apple, Coca-Cola i PepsiCo. Niektóre spółki przyjeżdżają na rekonesans, aby lepiej zrozumieć sytuację polityczną po ostatnich zawirowaniach w kraju kierowanym przez partię komunistyczną. Uczestnicy spotkają się z czołowymi przywódcami politycznymi Wietnamu, w tym z premierem Pham Minh Chinhem. Wśród nich jest SpaceX (zarządzany przez Elona Muska), który chce sprzedawać swoje satelitarne usługi internetowe Wietnamowi i innym krajom regionu.

W misji uczestniczą również firmy produkujące półprzewodniki, giganci farmaceutyczni Pfizer i Johnson & Johnson, producent urządzeń medycznych Abbott, firmy finansowe Visa i Citibank, firmy internetowe i chmurowe Meta i Amazon Web Services.

(MAC, 20.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.