Dział: PRASA

Dodano: Marzec 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bartłomiej Romanek jest nowym wicenaczelnym "Dziennika Zachodniego". Wybrał go Jędrzej Lipski

Bartłomiej Romanek pracuje w "Dzienniku Zachodnim" od 2005 roku (fot: Facebook/Bartłomiej Romanek)

Bartłomiej Romanek został nowym zastępcą redaktora naczelnego w "Dzienniku Zachodnim" (Polska Press). Do tej pory był kierownikiem newsroomu i wydawcą.

Romanek jest związany z "DZ" od 2005 roku. Pracował w oddziale gazety w Częstochowie, skąd pochodzi. Potem został jego szefem. Do newsroomu gazety trafił po przejęciu "Dziennika" przez Orlen, kiedy z redakcji odeszła duża część dziennikarzy.

Bartłomiej Romanek potwierdził "Presserwisowi" objęcie stanowiska zastępcy redaktora naczelnego.

Czytaj też: Eksperci o współpracy TVP z Polska Press: wysokie koszty machiny propagandowej

Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego pozostaje Jędrzej Lipski, do połowy lutego zastępca naczelnego. Nowe stanowisko objął, kiedy zarząd Polska Press przeniósł dotychczasowego naczelnego Grzegorza Gajdę na stanowisko dyrektora działów wsparcia sprzedaży i realizacji projektów w grupie Polska Press. Odpowiada za makroregion Śląsk, obejmujący województwa śląskie i opolskie. Gajda zarządzał "Dziennikiem Zachodnim" od kwietnia 2021 roku.

Według danych PBC "Dziennik Zachodni" w 2022 roku sprzedawał się średnio w 10 160 egz.

(PAR, 20.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.