Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Orbitowski odchodzi z Onetu. Powodem wypowiedź szefa portalu

"Nawet publikując felietony, musimy zachowywać pewne standardy" – powiedział Bartosz Węglarczyk o tekście Łukasza Orbitowskiego (fot. materiały prasowe)

Łukasz Orbitowski poinformował, że podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Onetem. Jako powód podał wypowiedź Bartosza Węglarczyka, redaktora naczelnego portalu, który w rozmowie z "Presserwisem" określił odrzucony przez redakcję tekst Orbitowskiego jako zły i oparty na "cytacie, którego ani ja, ani nasi redaktorzy nigdzie nie znaleźliśmy".

Orbitowski o zakończeniu współpracy poinformował na Facebooku. Napisał m.in., że wypowiedź Węglarczyka odbiera jako "kwestionowanie jego wiarygodności".

Odrzucony przez redakcję felieton dotyczył nadania oddziałowi noworodkowemu jednego z krakowskich szpitali imienia Wandy Półtawskiej (profesor psychiatrii i przyjaciółka Karola Wojtyły). Orbitowski zacytował wypowiedź Półtawskiej, która miała nazwać maseczki szmatami, a następnie stwierdzić: "Kto wierzy, że one nas chronią przed wirusami? Medycyna nas okłamuje".

Orbitowski w poście na Facebooku podkreślił, że cytat wziął z portalu Lifeinkrakow.pl i znalezienie go zajęło mu kilkanaście sekund. O wypowiedzi Półtawskiej pisał również m.in. serwis Krakow.wyborcza.pl.

Czytaj też: Obajtek wycofuje Tygodnik "NIE" z punktów Orlenu. Nie podoba się okładka z papieżem

Przypomnijmy, że w podobny sposób Orbitowski zakończył swoją współpracę z TVP Kultura. W maju 2020 roku napisał, że ma nadzieję, że "w telewizji spotkamy się w lepszych czasach, w których szanowana będzie pełna swoboda myśli i wypowiedzi".

Orbitowski nadal pozostaje felietonistą "Wprost", "Noise" i "Nowej Fantastyki".

(KAP, 15.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.