Dział: PRASA

Dodano: Marzec 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych wręczyło nagrody Local E-Journalism Awards 2022

Nagrody SML przyznano po raz drugi (fot. PAR)

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych wręczyło swoje nagrody dziennikarskie - Local E-Journalism Awards 2022. Gala odbyła się w Warszawie.

Z niemal 400 nadesłanych prac jury konkursu przyznało nagrody zwycięzcom w dziewięciu kategoriach. - Liczba nadesłanych prac, w ubiegłym roku było ich ponad 200, to dowód, że lokalne media żyją - mówił, otwierając galę, Piotr Piotrowicz, prezes SML.

- Konkurs dziennikarski nie tylko ma pokazać dobre dziennikarskie rzemiosło - dodawał przewodniczący jury Mirosław Pęczak. - Widać po nim również, że lokalni dziennikarze walczą o demokrację na lokalnym poziomie.

W kategorii News jury nagrodziło: Przemysława Antkiewicza z portalu Limanowa.in za tekst "Skandal na Mogielicy! Na najpiękniejszej polanie powstaje budynek". Drugą nagrodę odebrał Grzegorz Maliszewski z Ddbelchatow.pl za "Nowe absurdalne opłaty na cmentarzu. Kuria doliczy za trąbkę na pogrzebie i taczkę...". Trzecia trafiła do Kamila Kuliga z Tubalecznej.pl za "O tym, że Onyszko nie może być radnym powiatu łęczyńskiego pisaliśmy od trzech lat. W końcu stracił mandat".

Czytaj też: Danka Woźnicka rozstała się z Radiem Zet. Pracowała w stacji 27 lat

W kategorii Publicystyka nagrodę otrzymali Patrycja Koprzak i Piotr Jagniewski z Miasto-info.pl za tekst "Wszyscy jesteśmy z małych miast".

W kategorii zdjęć z drona, nowej w konkursie, pierwszą nagrodę zdobył Patryk Oberc z portalu Korsosanockie.pl za zdjęcie "Złote serpentyny". Drugą i trzecią nagrodę odebrali Grzegorz Heluszka z Rawicz24.pl i Damian Krzanowski z Krosno24.pl. On również otrzymał trzecią nagrodę za zdjęcie klasyczne. Drugi w tej kategorii był Marek Jasik (Ino.online), a pierwszy Michał Menartowicz - Olawa24.pl za zdjęcie z katastrofy ekologicznej na Odrze.

Lokalnym portalem roku w kategorii do 150 tys. użytkowników został Zlotowskie.pl. W kategorii powyżej 150 tys. - portal Lm.pl z Konina. Nagrodę Local Creative przyznano portalowi Ino.online za format informacji w minutę.

Nagrodę Pro publico bono, im. Stefana Bratkowskiego, przyznano portalowi Krosno24.pl za akcję społeczną zablokowania budowy kościoła na miejskiej działce i zmianę jej przeznaczenia na zabudowę mieszkaniową. Jury przyznało również wyróżnienia honorowe portalom Lm.pl i Tvklodzka.pl za akcje społeczne związane z uchodźcami z Ukrainy.

W kategorii Film/relacja wideo zwyciężył film "Burmistrz Jarocina czyści pomnik Jana Szyszko" autorstwa Jakuba Piotrowicza i Janusza Marcinkowskiego z portalu Jarocinska.pl.

Nagrody Local e-Journalism Awards wręczono po raz drugi. Stowarzyszenie Mediów Lokalnych (SML) istnieje od stycznia 1992 roku i skupia 26 wydawców niemal 50 gazet i portali lokalnych. Konkuruje ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych (SGL).

(PAR, 08.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.