Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Australia nie wyłączy TikToka

TikTok w Australii nie wzbudza podejrzeń, ale to może się zmienić (fot. Pixabay.com)

Australia nie otrzymała wskazówek od swoich agencji bezpieczeństwa, by zakazać używania TikToka. We wtorek swoim urzędnikom nakazały to Kanada i Parlament Europejski, a Stany Zjednoczone sferom rządowym dały 30 dni na wyłączenie chińskiej aplikacji.

Wcześniej taki nakaz wydały swoim pracownikom Rada Europy i Komisja Europejska, rozszerzając zarządzenie o urządzenia prywatnego użytku, jeżeli są w jakikolwiek sposób powiązane z urządzeniami korporacyjnymi. Aplikacja jest już też całkowicie zakazana w Indiach (od 2020 roku) i na Tajwanie.

"Zastosujemy się do rad naszych agencji bezpieczeństwa narodowego. Do tej pory nie dostaliśmy niepokojących sygnałów" - oświadczył Jim Chalmers, australijski minister skarbu w wywiadzie dla telewizji ABC.

TikTok, którego właścicielem pozostaje chińska firma ByteDance, jest podejrzewany o zbieranie danych użytkowników i wykorzystywanie ich w celach politycznych przez rząd Chin. Ani firma, ani Chiny do tego się nie przyznają.

(MAC, 02.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.