Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja zaostrza cenzurę. 15 lat za dyskredytowanie sił zbrojnych

Wiaczesław Wołodin, przewodniczący Dumy, przestrzega: "Kara dla sprawców będzie surowa" (fot. Wikipedia.org)

Do rosyjskiej Dumy Państwowej zostały wniesione poprawki wzmacniające przepisy dotyczące cenzury, przewidujące do 15 lat więzienia za dyskredytację sił zbrojnych i ochotniczych organizacji wojskowych, takich jak Grupa Wagnera. Nowe ustalenia przewidują bezwzględne wprowadzenie najwyższych kar.

Jewgienij Prigożyn, szef Grupy Wagnera, w styczniu skarżył się, że istnieją blogerzy i kanały mediów społecznościowych dyskredytujące jego bojowników, za co nie można ich odpowiednio ukarać zgodnie z obowiązującym prawem.

Wiaczesław Wołodin, przewodniczący Dumy, niższej izby rosyjskiego parlamentu, napisał w serwisie Telegram: "Wszelkie publiczne rozpowszechnianie świadomie fałszywych informacji o siłach będzie karane, zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego. Ta inicjatywa ochroni każdego, kto dziś ryzykuje życiem, aby zapewnić bezpieczeństwo kraju i naszych obywateli. Kara dla sprawców będzie surowa".

(MAC, 02.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.