Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: Agora może przejąć kontrolę nad Eurozetem. Wyrok prawomocny

Agora 40 proc. udziałów w Eurozecie kupiła w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł (fot. Piotr Molęcki/East News)

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który zmienił decyzję UOKiK i zgodził się na przejęcie przez Agorę kontroli nad Eurozetem.

Wyrok ogłoszono w poniedziałek 27 lutego. "Zgodnie z Wyrokiem, Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji wyrażający bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Agorę kontroli nad Eurozet sp. z o.o. Wyrok jest prawomocny" – podała Agora w raporcie bieżącym.

Czytaj też: Agora kupuje Radio Zet. Przejęła kontrolę nad Eurozetem, kupując udziały za 9,17 mln euro

Korzystny dla Agory wyrok Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał w maju 2022 roku. W ocenie sądu przedstawione w decyzji prezesa UOKiK "hipotetyczne scenariusze działań koordynacyjnych przedsiębiorców, mające grozić istotnym ograniczeniem konkurencji, mają charakter spekulatywny i nie są wysoce prawdopodobne". Urząd złożył apelację. Uznał m.in., że dokonano niewłaściwej oceny zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego.

Agora 40 proc. udziałów w Eurozecie kupiła w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł. Następnie chciała nabyć pozostałe 60 proc. UOKiK zakazał jej tego ruchu na początku stycznia 2021 roku. Stwierdził, że transakcja mogłaby prowadzić do powstania duopolu oraz marginalizacji pozostałych grup i stacji radiowych.

W 2021 roku Grupa Eurozet wypracowała 35,8 mln zł zysku netto przy 195 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Czytaj też: Jacek Karnowski będzie musiał przeprosić dziennikarzy TVN, minął termin na apelację

(KOZ, 27.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.